Trio Axis Mundi rodem z Krakowa rozgrzeją Was do czerwoności [NOWE TWARZE]

„Nowe Twarze” witają w nowym roku! Bardzo nam miło, że cykl ten cieszy się tak dużą popularnością zarówno wśród czytelników, jak i artystów. Bardzo dziękujemy za zaufanie i liczymy na więcej!


Pierwsza odsłona w nowym roku, to Axis Mundi. Trio z Krakowa, które swoim powerem zaskarbia sobie coraz szersze grono fanów.

Zespół łączy w zadziwiający sposób wiele gatunków szeroko pojmowanej muzyki gitarowej w prawdziwie rockowy sposób. Ich melodyjne piosenki wyróżniają pogodne teksty w języku polskim oraz zwarta kompozycja. Zespół zagrał ponad 80 koncertów. Zdobył nagrody i wyróżnienia na festiwalach i przeglądach (m.in. X edycja Dobrej Strony Rocka).W październiku 2017 Axis Mundi przeprowadził akcję przedsprzedaży albumu na croudfundingowym portalu Polak Potrafi. Blisko 200 osób zdecydowało się zainwestować w zespół co zaowocowało zebraniem kwoty 17000 zł. Zespół przeznaczył te fundusze na działania związane z premierą płyty do których należały: mastering piosenek w londyńskim studio Abbey Road Studios, teledysk we wrocławskim afrykarium do singla  „Uszy i Oczy” oraz prace związane z fizycznym wydaniem płyt winylowych i CD.

W marcu 2018 odbyła się premiera teledysku do piosenki „Słodycz”. Klip filmowy jest całkowicie animowany.

Charakter albumu najlepiej oddaje fragment recenzji wystawionej przez Krystiana Kajewskiego:

„W warstwie tekstowej to kilka pozornie prostych historii, o zranionej miłości, o niezrozumieniu, o rock’n’rollowym trybie życia, o pociąganiu whisky, czyli o tym wszystkim, o czym opiewali rockmani od Bona Scotta po Jacka White’a. Aby opowiedzieć o miłości, wystarczy dobrze napisany tekst i przekonująca kompozycja. A nie jest to łatwe w dzisiejszych czasach, ale Axis Mundi udaje się utrafić w sam środek tarczy. Za pomocą prostych słów i prostych historii opowiedzianych pozbawionej jakiejkolwiek pretensjonalności muzyką, Axis Mundi udało się nagrać świetny album, świeżością wywołujący tylko pozytywne emocje.”


Zespół w wywiadach często podkreśla, że na ich albumie nie ma przypadkowych dźwięków.

“Dwuletnia praca nad płytą oraz obsesyjny perfekcjonizm nie pozwolił na wydanie nam czegoś z czego nie byliśmy w pełni zadowoleni” – mówi Adam Szafran Szafrański, charyzmatyczny lider Axis Mundi.


Muzyka Axis Mundi na pierwszy rzut oka może się wydawać spokojna, jednak na koncertach, gdy rock’n’rollowe dusze muzyków dochodzą do głosu, materiał zyskuje zupełnie inny wymiar – głośny, energetyczny, przepełniony duchem i dobrym humorem.

W skład zespołu wchodzą: Adam Szafran Szafrański (wokal, gitara), Janek Rogalski (bas), Krzysiek Kułaga (perkusja).

Jeśli chcecie posłuchać chłopaków przy pracy, zapraszamy na ich profil Facebook, gdzie co niedziela dają mini koncerty w relacjach na żywo!