BAASCH odsłania karty z nowym singlem “Wosk”

Trzy lata po głośnym, nagrodzonym Fryderykiem albumie „Noc” Baasch wraca z pierwszym singlem z nowej płyty.

Baasch konsekwentnie idzie własną muzyczną drogą, jednak tym razem wpuścił do swojej muzyki więcej światła. Wszystkie utwory na nową płytę napisał w ubiegłym roku w Madrycie, celebrując słońce, miłość, nowy dobry czas w życiu. Ułożą się one w trzy mini albumy o różnym klimacie. Ostatni, angielskojęzyczny, pojawi się w październiku tego roku i pokaże zagraniczne współprace Baascha (m.in. z berlińską artystką Rosą Anschütz). Wszystkie połączy unikatowy styl producenta i wokalisty, ale też jeszcze większe niż dotąd skupienie na tekstach.

„Wosk” perfekcyjnie łączy euforię i taneczną energię z typowymi dla artysty romantyzmem, intymnością i melodią, od której trudno się uwolnić. To idealny soundtrack do letnich festiwali, na których wystąpi Baasch. Utwór zabrzmi na żywo po raz pierwszy już 9 czerwca na festiwalu Tauron Nowa Muzyka, potem między innymi na Audioriver, Fest Festival, Męskim Graniu, Olsztyn Green Festival.

„Wosk” to utwór o tym, że jesteśmy płynni, dzięki drugiej osobie zmieniamy się, stapiamy się w jedność. Chciałem, żeby płynny był też sam utwór, z tanecznej motoryki wylewa się w nim coś bardzo „oleistego”, żeby na koniec… zniknąć.

Baasch

Seria okładek do nowych singli i mini albumów Baascha wykorzystuje algorytm uczenia maszynowego, który został przeszkolony na wielu danych obrazowych, aby stworzyć oryginalne obrazy (technologia AI). Za ich projekt odpowiada Jakub Wróblewski – artysta interdyscyplinarny, reżyser i operator, którego zainteresowania krążą wokół rzeczywistości wirtualnej, silników gamingowych, technologii 3D. Jest jednym z twórców kolektywu Inexsistens, produkującego interaktywne doświadczenia VR (Bardo, Connexions, Lovestory). Wykładał w Belgii, Holandii, Anglii, Turcji, Norwegii i Indiach.

Podziel się swoją opinią ;)