Trasa Lady Pank MTV Unplugged w natarciu! Gdzie i kiedy usłyszymy zespół?

Trwa wiosenna odsłona trasy Lady Pank MTV Unplugged. Łącznie zespół zagra „bez prądu” 30 koncertów. Podczas jesiennej edycji trasy, 5 listopada 2023 zespół wystąpi w Netto Arenie w Szczecinie.

Legendarny polski zespół Lady Pank wydał swój kolejny album w ramach kultowego już cyklu – MTV Unplugged. Trasa, związana z tym wydarzeniem, rozpoczęła się w kwietniu – od dwóch koncertów – w Łodzi i Gdańsku, trwać będzie całe lato. Jesienią usłyszymy zespół w szczecińskiej Netto Arenie.

Lady Pank jest dwunastym polskim wykonawcą zaproszonym do udziału w kultowym cyklu koncertów, podczas których artyści śpiewają na żywo przy akompaniamencie wyłącznie instrumentów akustycznych. Ponad 40-letnia historia grupy sprawia, że koncert MTV Unplugged zapełnia się serią ikonicznych przebojów, które tym razem zostały zaprezentowane w nowych, niecodziennych aranżacjach.

Trasa odbędzie się w oryginalnej oprawie wizualnej, znanej z premierowego koncertu, który odbył się w czerwcu 2022 roku. Zapis tego wydarzenia, jak i zwiastun tego, co czeka fanów Lady Pank podczas koncertów, można zobaczyć w teledyskach promujących to wydarzenie. Utwór Stacja Warszawa wydaje się wspaniałą zapowiedzią oraz zachętą do odkrycia innych kart, które zespół Lady Pank przewidział z okazji tej ciekawej współpracy. Łączna liczba koncertów, którymi w tym roku raczy nas zespół wyniesie aż 30!

Oprócz filarów grupy, Jana Borysewicza i Janusza Panasewicza, w koncertach weźmie udział stała sekcja rytmiczna, czyli Kuba Jabłoński i Krzysztof Kieliszkiewicz, a także muzycy sesyjni towarzyszący zespołowi: Wojtek Olszak (fortepian), Marcin Nowakowski (saksofony) i Michał Sitarski (gitara). Na płycie słychać również gościnnie Piotra Cugowskiego, Tomasza Organka, wybitnego jazzmana Bernarda Maseli (wibrafon, kalimba) oraz duet wiolonczelistów Cello Brothers. 

Bilety na każdy koncert w Szczecinie, jak i w innych miastach przewidzianych na trasie, można zdobyć, odwiedzając oficjalną stronę zespołu Lady Pank (BILETY), a także za pośrednictwem platformy Ebilet. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem koncertów:

10.06 Warszawa, Hala COS Torwar

14.10 Wrocław, Wrocław, Hala Stulecia

07.10 Gdynia, Polsat Plus Arena Gdynia

29.10 Kraków, TAURON Arena Kraków

3.11 i 4.11 Cieszyn, Teatr im. A. Mickiewicza w Cieszynie

5.11 Szczecin, NETTO Arena Szczecin

19.11 Katowice, Hala Spodek

Podziel się swoją opinią ;)