Bigbitowy Dzień Dziecka z Muchami, Anią Rusowicz, Anią Brachaczek i Lesławem

Bigbitowy Dzień Dziecka to pomysł połączenia pokoleń współczesnych dziadków, rodziców i dzieci w muzycznym święcie. Zarejestrowany w ubiegłym roku koncert odbył się w ramach 22. Biennale Sztuki dla Dziecka w Poznaniu. Jego ideą było zachęcenie do międzypokoleniowej zabawy oraz pokazanie wnuczkom muzyki ich dziadków, czyli kultowych piosenek spod znaku polskiego bigbitu lat 60., 70. i tradycji amerykańskiego rock&rolla.

Zespół powołali na tę okazję Michał Wiraszko i Szymon Waliszewski (połowa zespołu Muchy), Ania Brachaczek (BiFF, SIQ), Tomek Grdeń oraz Michał Kmieciak. Na deskach roztańczonej i wypełnionej po brzegi Sali Wielkiej poznańskiego Zamku gościnnie wystąpili również: Ania Rusowicz, Lesław (Komety, Partia) oraz dziewczęcy zespół wokalny Sylwiany & Company. Pierwszym zaprezentowanym singlem jest piosenka “Baw się w ciuciubabkę”:


Wydawnictwo ukazało się 1 czerwca w serwisach z muzyką cyfrową pod nazwą “Bigbitowy Dzień Dziecka – Koncert”, w późniejszym czasie planowana jest także edycja winylowa i kompaktowa. 11-tu koncertowym nagraniom towarzyszą 2 bonusowe utwory w wersjach studyjnych. Na albumie usłyszymy elektryzujące wykonania przebojów Breakoutu, Czerwonych Gitar, Karin Stanek, Czesława Niemena, Niebiesko-Czarnych czy Johnny’ego Casha. Całości dostępna jest pod poniższym linkiem:

“Bigbitowy Dzień Dziecka – Koncert”


Tracklista:
1. Wprowadzenie
2. Kiedy byłem małym chłopcem
3. Malowana lala
4. Jedziemy autostopem
5. Tylko wróć
6. Runaway
7. Siedemnaście milionów
8. Anna Maria
9. Ring of Fire
10. Pos

This slideshow requires JavaScript.

złabym za tobą
11. Baw się w ciuciubabkę
12. Trzynastego – Niedziela będzie dla nas
13. Baw się w ciuciubabkę (wersja studyjna)
14. Trzynastego – Niedziela będzie dla nas (wersja studyjna)Podziel się swoją opinią ;)