„Bipolar”, czyli drugi album duetu Bloki

„Bipolar” to tytuł drugiej płyty duetu Bloki, wydanej dzięki wsparciu fanów nakładem własnej wytwórni Wild Yeast Records. Krążek ten zawiera eklektyczny zestaw zróżnicowanych gatunków zespojonych w zaskakujący sposób. Oprócz dotychczasowych klimatów w rodzaju Neo Soul czy Break Beat odkryjemy tu również echa IDM. 


„Bipolar” „prowadzi słuchacza od łagodnego, organicznego pulsu przez taneczny obłęd do kwaśnych, rozedrganych rejestrów, by ostatecznie znów dryfować na spokojnych, trippowych falach”. Intrygujące? Z pewnością. Zresztą sprawdźcie sami: www.bloki.bandcamp.com/album/bipolar.


Okładka wydawnictwa autorstwa Tomasza Piróga została wyróżniona spośród najlepszych polskich okładek w konkursie 30/30.


Bloki to poznański duet powołany do życia z inicjatywy wokalistki Pauliny Ślusarek i producenta Piotra Kowalskiego. Unikalne brzmienie osiągnięto dzięki wykorzystaniu współczesnych elektronicznych instrumentów analogowych w połączeniu z niezwykle melodyjnymi i poruszającymi partiami wokalnymi.


Fonograficznie grupa zadebiutowała w 2015 roku dobrze odebranym albumem EP zatytułowanym  „Dance that!”. Muzycy wystąpili na scenach wielu festiwali, między innymi Spring Break, PLASTER w Toruniu czy GAMMA Festival w Gnieźnie.


Zajrzyj po więcej:

Bloki na Facebooku


Podziel się swoją opinią ;)