BOKKA coraz bliżej premiery albumu – posłuchajcie „Walk on a Wire”

BOKKA coraz bliżej premiery albumu - posłuchajcie "Walk on a Wire"

„Walk on a Wire” to czwarta zapowiedź najnowszego albumu BOKKI, który ukaże się 25 lutego 2022 roku pod tytułem „Blood Moon”.

Do utworu powstał wzruszający teledysk, a właściwie mini film z dialogami, którego pomysłodawcą jest młody reżyser Maciej Bierut. Za kamerą stanął Karol Łakomiec – rozchwytywany młody operator oraz również muzyk.

Sam utwór opowiada o życiu na krawędzi i ucieczce od rzeczywistości. Bohaterka żyje w nocy, śpi w dzień i czuje, że niewidzialna dla nikogo stąpa po cienkiej linie nad przepaścią. Warstwę muzyczną buduje ciepły, otulający bit, a melodyjny refren podkreślony jest samplami wokalnymi, które sprawiły, że w pierwotnej wersji Walk on a Wire nosił tytuł “Me Me”.

Klip został wsparty przez Fundację Kultury Bez Barier, dzięki której osoby niewidome mogą skorzystać z audiodeskrypcji.Maciek z Karolem tworzą idealny duet. Jeden jest mózgiem, drugi oczami. Pasja, talent, wyobraźnia, szaleństwo, pracowitość, wiara, a wszystko na maksymalnych obrotach.” – mówi o twórcach wokalistka BOKKI, Y.

Maciek jest wariatem – nie wiem, czy kiedykolwiek wcześniej spotkaliśmy człowieka, który byłby aż tak wkręcony w swoją pasję. Dzień i noc. To jednak przynosi niesamowite efekty. Jego scenariusz sprawił, że na pokład naszego kosmicznego statku wsiadł z nami sam Piotr Głowacki, a wspólnie z młodziutką Alicją Wieniawą stworzyli przepiękną, do głębi poruszającą opowieść, obok której nie da się przejść obojętnie”.

Reżyser, Maciej Bierut o klipie: „Co bym zrobił gdybym właśnie się dowiedział, że zostały mi ostatnie godziny życia? Pewnie zadaję sobie to pytanie częściej niż powinienem, ale był to katalizator tej osobistej historii o końcu świata. Żartuję, że jest to ekranizacja przysłowia „Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal”. Chciałem odnieść się do subiektywnej percepcji rzeczywistości czy usprawiedliwionego kłamstwa. Interesowała mnie też metafora czystego rodzicielstwa. Potrzeby wzięcia ciężaru całego świata na siebie, żeby uchronić własne dzieci”.

fot.  Aleksander  Salski


BOKKA zaprasza swoich słuchaczy na trasę koncertową!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.