Mapa “Wzywa Cię” do swojej rzeczywistości

Mapa "Wzywa Cię" do swojej rzeczywistości

Mapa to pseudonim artystyczny Magdy Pasierskiej. Jej debiutancki album „Wzywam Cię” udowadnia, że jej muzyczne aspiracje sięgają bardzo wysoko.

Magda Pasierska pokazała swoje możliwości jako wokalistka i współzałożycielka wrocławskiego zespołu Me, Myself And I. Przyszedł jednak czas, by podążać drogą muzyczną o własnych siłach. Tak narodził się projekt MAPA, z którym Magda wydała w 2017 roku EP-kę „EP1”, a po czterech latach ukazała się płyta długogrająca „Wzywam Cię”.

Albumu nie da się podsumować jednym zdaniem. Jest niejednorodny – czasem wręcz niespójny. Jest tu melancholijnie, psychodelicznie i namiętnie. Teksty, jak przystało na Magdę nie pozostawiają słuchacza obojętnymi. Czuć, że piosenki, które zostały napisane, są dla kogoś… po coś… By pokrzepić, by zdołować, by pokazać, że można inaczej…

Utwory Mapy na tej płycie, to nie tylko dobra warstwa liryczna, ale i dźwięki, za które odpowiedzialny jest m.in. Marcin Bors (mix wokali i master płyty). Jest tu mocno elektronicznie – tło, które z pozoru do takich liryk, jak „O Wilku”, „Przejdź do pozycji dziecka”, czy „Bzy” pasować nie powinno, a jednak! Mapa sama w jednym z wywiadów przyznała, że ma dość duże rozwarstwienie muzycznej jaźni.

„Wzywam Cię”, to porządna dawka alternatywnej muzyki rodem z berlińskich klubów. Świetnie przyswajalna mieszanka bitu i słowa, która przypadnie do gustu zarówno znawcom, jak i laikom w tej dziedzinie.

Podziel się swoją opinią ;)