“Burza” zapowiedzią autorskiej płyty Daniela Grupy

Utworem “Burza” Daniel Grupa zapowiada premierę swojej autorskiej płyty –  “Zanim nadejdzie noc” – która ukaże się 11 marca 2021 roku. Do tej kompozycji został zrealizowany teledysk, który można już dzisiaj zobaczyć…

Pomysłodawcą i reżyserem obrazu został ponownie Michał Jagiełło, a w jednej z głównych ról zobaczymy znakomitego polskiego aktora Lecha Mackiewicza

Okładka singla “Burza” / fot. materiały promocyjne

“Opowiedziałem Michałowi, historię pewnej nocy, którą spędziłem w namiocie w pobliżu lodowca Kodnitzkees w Taurach Wysokich. Przed północą rozpętała się ogromna burza i trwała wiele godzin. Szalały błyskawice, lał deszcz, namiot cudem przetrwał. Uległem wtedy wszystkim strachom i demonom, które zrodziły się w  mojej głowie. Zniknęły dopiero, kiedy nadszedł świt”

Daniel Grupa

Ten kompozytor i pianista, miłośnik gór wysokich i wspinaczki, długo czekał na swój autorski debiut. Przez wiele lat współpracował z największymi artystami polskiej sceny muzycznej, pisał muzykę do filmu i teatru, aranżował utwory, niejednokrotnie stawał za pulpitem dyrygenckim a dzisiaj zaprasza nas do swojego świata, pełnego zadumy, melancholii, dźwięków niezwykle osobistych. Dziewięć utworów na tym albumie, to opowieść, która rozpoczyna się późnym wieczorem a kończy o poranku.


Daniel Grupa/ fot. Ala Szarowar

Portal Muzykoholicy.com ma zaszczyt poinformować, że będzie sprawował patronat nad tym wydawnictwem. Płyta ukaże się sumptem wydawnictwa Soliton.

foto główne – Ala Szarowar

Podziel się swoją opinią ;)