„Coraz cięższy głaz” – nowy singiel od Karolina Lizer

„Coraz cięższy głaz" - nowy singiel od Karolina Lizer

11 sierpnia ukazał się nowy singiel Karoliny Lizer zatytułowany „Coraz cięższy głaz”. To trzeci singiel wokalistki zapowiadający jej album „Lśniąca. Łąkowe historie…”, który ukaże się we wrześniu tego roku.

„Coraz cięższy głaz” to piosenka, która niesie w sobie przestrogę przed ścieżkami życia, które są niewłaściwe, raniące dla otoczenia. Tekst utworu sugeruje, że warto wybierać ścieżki usłane dobrem, choć często są bardzo trudne. Jest nadzieja, że wyjdzie nam to na dobre i co dzień będziemy mogli patrzeć w lustro i być z siebie zadowoleni. To klimatyczny, folkowy w brzmieniu utwór, który jest częścią opowieści jaką będzie cały album Karoliny Lizer.

Coraz cięższy głaz” to tak naprawdę piosenka, od której wszystko się zaczęło w moim „łąkowym” projekcie. W 2018 roku w sierpniu pierwszy raz spotkałam się z Maćkiem Czemplikiem i nagraliśmy naszą pierwszą autorską piosenkę. Nagrania dokonaliśmy nad Odrą, na trawie przy samej rzece. Muzykę napisał Maciek, a tekst Arkadiusz Frania. Już wtedy miałam nadzieję, że to nie ostatnie nasze spotkanie z Maćkiem. Jest to bardzo zdolny muzyk, aranżer i kompozytor. Myślę, że mam niebywałe szczęście do ludzi, których spotykam na swojej drodze i którzy zostają w moim muzycznym życiu na dłużej. Później  okazało się, że wśród moich znajomych piosenka ‘’Coraz cięższy głaz” stała się jednym z najbardziej ulubionych moich wykonań. Piosenka bardzo dobrze się przyjęła. Gdy postanowiłam nagrać łąkową płytę z  kompozycjami Maćka to nie mogło się obyć bez tej piosenki. Nagraliśmy ją w nowej rozbudowanej wersji. Podczas nagrań spontanicznie Jakub Krukowski zagrał z nami na fortepianie. Była to świetna propozycja i tak zostało na wersji płytowej. 


Karolina Lizer to urodzona w Warszawie Mazurka. Wokalistka, klawesynistka i pianistka. Wieloletnia uczennica Szkoły Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego oraz Autorskiej Szkoły Musicalowej przy Teatrze Roma. Swe umiejętności doskonaliła na współpracując m.in. z grupą teatralną „Meandry”. Jest tłumaczką tekstów do wielu standardów jazzowych, które sama wykonuje. Pisze i komponuje własne piosenki.  Piosenką „Kiedy znów zakwitną białe bzy” zdobyła I wyróżnienie w 7. odcinku programu „Szansa na Sukces. Opole 2020 „. Z utworem „Aksamitnie” wystąpiła na KFPP w Opolu w 2020 roku. W tym samym roku ukazał się jej singiel „Jedna”, który był nagrodą w konkursie dla młodych wokalistów „Wolna Scena Karrot”. Specjalnie dla niej tekst napisał Pablopavo a muzykę stworzyli Patryk Kraśniewski oraz Lena Romul.

Na swoim koncie ma wiele nagród i wyróżnień.  Zdobyła m.in.: Grand Prix na Festiwalu P. Skrzyneckiego,  l miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Żydowskiej i Piosenki Polaków Żydowskiego pochodzenia, II miejsce (dwukrotnie) i nagrodę za najlepszą interpretację piosenki Łucji Prus na festiwalu „W żółtych płomieniach liści”, III miejsce na Konkursie Piosenki Kabaretowej im. Jeremiego Przybory, nagrodę ZASP  za najlepszą interpretacje Piosenki Jonasza Kofty na Ogólnopolskim Festiwalu im. Jonasza Kofty „Moja Wolności”, wyróżnienie na Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”, wyróżnienie na Festiwalu Ogólnopolskim Piosenki Artystycznej w Ślesinie, wyróżnienia na Biłgorajskich Spotkaniach z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską, nagrodę na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie w 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.