Daniel Grupa i jego “Strachy” do wysłuchania w szerokim streamingu

Na platformach streamingowanych pojawił się najnowszy utwór Daniela Grupy – “STRACHY”.

MIjają właśnie dwa lata od dość zaskakującego debiutu Daniela Grupy i jego solowego albumu “Zanim nadejdzie noc. Zaskakującego, bo płyta “Zanim nadejdzie noc” była przez wiele tygodni jednym z najlepiej sprzedających się albumów w salonach sieci EMPiK, ukazała się również w Japonii i w Niemczech, a teledysk zrealizowany do utworu “BURZA”, zobaczyło prawie sto tysięcy osób.

Dzisiaj, na platformach streamingowych debiutują “STRACHY. Napisany na fortepian solo, pełen niepokoju, zmuszający do refleksji i nad tym, co jest dla każdego z nas najważniejsze. Odnajdziemy w nim dźwięki inspirowane  muzyką Skrabina, Arvo Parta czy też Nilsa Frahma. 

Fortepian w wykonaniu Daniela Grupy zawsze nas zaskakuje, swoją oryginalnością, paletą barw i melodyką. Jego muzyka bywa czasem bolesna, ale nie pozostawia nas obojętnych. Nagrania zostały zrealizowane w jednym z najpiękniejszych miejsc nagraniowych RecPublica Studios. Za miks i mastering utworu odpowiedzialny jest Jacek Miłaszewski.

cover – AGNIESZKA WITKOWSKA

Daniel Grupa to pianista i kompozytor, który po wielu latach współpracy z  artystami polskiej sceny muzycznej, wrócił do pisania muzyki teatralnej i filmowej.(“Stara kobieta wysiaduje – reż Grzegorz Bral, “Gusłą” – reż Grzegorz Bral, “Dzień w którym umrę” – reż Grzegorz Lipiec, “Grun de Berg.Wyzwanie” – reż M. Olechnowski i M. Malinowski) Jest też zapalonym wspinaczem i kiedy tylko nie koncertuje z recitalem fortepianowym, spotkać go można w Sokolikach, w Tatrach a zimą w karkonoskich lodospadach. 

Podziel się swoją opinią ;)