NOWE TWARZE | OSOBY

Poznańskie OSOBY właśnie zaprezentowali swoim słuchaczom drugą EPkę “Marzenie ściętej głowy”. Musicie tego posłuchać!

Zespół osoby to poznańska formacja, w której skład wchodzą Iszka Osoba (voc, gitara elektryczna, bas), Julian Gąska (voc, syntezatory), Barabasz Stańczyk (voc, gitara elektryczna) i Kornel Niezgoda (perkusja). W muzyce zespołu przeplatają się janglowe gitary, post-punkowy drive i retro klawisze, a wszystko spina klamra zaangażowanych tekstów. 

“Marzenie ściętej głowy” to druga EPka zespołu osoby. Na mini-albumie nagranym pomiędzy Poznaniem i Świebodzinem, zespół pozostaje wierny swoim postpunkowym i indie rockowym korzeniom, jednocześnie unikając zaszufladkowania i poszerzając brzmienie o elementy shoegazeu, dream popu i lubuskiego rocka z lat 00′.

Teksty zespołu osoby dotykają istotnych spraw społecznych w skali mikro i makro-od dylematów przeżywanych w mediach społecznościowych po zmiany klimatu.

Na albumie pojawiają się dwie gościnie-w utworze “Czytelniczna Polska” na klawiszach udziela się Asia Bielawska (Asia i Koty, Shyness!), a w “Amazing Jeffie” chórki dograła skrzypaczka Halinka Lewandowska.

Podziel się swoją opinią ;)