Dawid Podsiadło i jego 17 wyjątkowych winyli

Dawid Podsiadło zapowiedział pierwszy swojej karierze album koncertowy z trasy Leśna Muzyka podczas której zagrał aż 57 koncertów w 16 miastach. Nowe aranżacje starych utworów artysta zaprezentował z zespołem rozszerzonym o sekcję dętą. Uczestnicy tych wydarzeń oraz koncertów stadionów, które wciąż przed nami mają możliwość zamówienia limitowanej wersji albumu z dodatkowymi utworami. Gratką jest również duet z Ralphem Kaminskim.

Bank Credit Agricole i Dawid Podsiadło działają razem, by uświadamiać o zanieczyszczeniu środowiska tworzywami sztucznymi. Aby zwrócić uwagę na ten problem, scenografia trasy „Leśna Muzyka”, której bank był partnerem powstała z plastikowych odpadów.

Po zakończeniu trasy plastik ten dostał… trzecie życie. Elementy scenografii zostały przerobione na 14 unikatowych winyli. Każdy z nich jest wykonany ręcznie i zawiera inny utwór Dawida Podsiadło w wersji koncertowej z trasy „Leśna Muzyka” oraz cover utworu „Sailing” zaśpiewany przez Julię Pietruchę.

Już teraz jeden z tych wyjątkowych winyli, a także bilet na wybrany koncert Dawida Podsiadło i plakat z autografem artysty mogą być Twoje!

Wylicytuj je na aukcji, z której dochód trafi do Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste. Masz czas do 29 listopada.

Dochód z aukcji winyli zasili konto Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste, którego misją jest zapobieganie powstawaniu odpadów. Od 2017 roku Stowarzyszenie działa na rzecz zmiany świadomości społecznej dotyczącej zasobów, edukuje i zachęca do ograniczania wytwarzania odpadów, promuje bezodpadowy styl życia oraz wspiera zmianę wzorców produkcji i konsumpcji w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym. Stowarzyszenie realizuje swoje cele poprzez wyposażanie w wiedzę i narzędzia wspierające inicjatywy obywateli, instytucje i przedsiębiorstwa dążące do redukcji wytwarzania odpadów oraz reprezentując społeczności zaangażowane w działania na rzecz środowiska naturalnego. 


Cover utworu „Sailing”, najbardziej znany z wykonania Roda Stewarda z 1975 r., który znajduje się na licytowanych 14 unikatowych winylach zaśpiewała artystka Julia Pietrucha. Producentami muzyki są Dawid Podsiadło i Aleksander Świerkot.

Do jej stworzenia wykorzystali dźwięki wydawane przez autentyczne plastikowe śmieci zebrane na plażach podczas akcji sprzątania polskiego wybrzeża – Bałtycka Odyseja. Utwór znalazł się też w spocie reklamowym Credit Agricole, promującym kartę z ekotworzywa.

Podziel się swoją opinią ;)