Czworo nowych artystów dołączyło do programu Spotify Radar

Czworo nowych artystów dołączyło do programu Spotify Radar

Czworo nowych artystów dołączyło do programu Spotify Radar

Ponad pięć miesięcy temu wystartowała lokalna edycja programu Radar Polska służącego wspieraniu młodych, perspektywicznych artystów. Dziś do ich grona dołączy czworo nowych, wartych uwagi twórców. 

W ramach programu Spotify Radar platforma skupia się na promowaniu młodych artystów znajdujących się na początku swojej kariery i pomaga im w dotarciu do szerszej publiczności. Inicjatywa działa aktualnie na 28 rynkach i obejmuje ponad 300 obiecujących wykonawców. W Polsce została ona zainaugurowana poprzez współpracę z 6 artystami wybranymi przez Spotify: Julią PośnikSzczylemZaliąP.TropezDziwną Wiosną oraz KIWI.

Spotify Radar pomaga młodym twórcom podbić świat

Od momentu uruchomienia programu w Polsce do dziś utwory biorących udział w programie artystów osiągnęły ponad 31 milionów odtworzeń. Już w trakcie pierwszych 60 dni od dołączenia przez nich do Spotify Radar Polska liczba słuchaczy wzrosła od 20% do nawet 172%. W zdobyciu nowych fanów wspiera ich również pozycjonowanie w ramach dostępnych na platformie playlist oraz piosenek sugerowanych na stronie głównej aplikacji, skąd łącznie pochodzi ponad 42% odtworzeń. By ułatwić słuchaczom odkrywanie nowych brzmień i artystów powstała także dedykowana im playlista.

Doskonałym przykładem znaczenia wsparcia promocyjnego dla artystów będących częścią Spotify Radar jest raper Szczyl, który w trakcie ostatnich 5 miesięcy osiągnął największy wzrost popularności spośród polskich artystów biorących udział w tej inicjatywie. Od momentu przystąpienia do programu zanotował on wzrost odtworzeń na poziomie aż 96% przekraczając poziom 500 tys. słuchaczy miesięcznie. Wysoko oceniony został także jego debiutancki album „Polska Floryda” wydany 15 października, dzięki któremu po raz pierwszy znalazł się na okładce najpopularniejszej polskiej playlisty – RAP GENERACJA.

Jednocześnie udział w inicjatywie Radar Polska może stanowić dla artystów szansę na zaistnienie na międzynarodowym rynku muzycznym, co udowodniła Julia Pośnik. Piosenkarka została doceniona przez Spotify i znalazła się w gronie 10 młodych artystów, którzy pojawili się na billboardzie przy słynnym nowojorskim Times Square, a jej twórczość została zarekomendowana fanom muzyki na łamach prestiżowego magazynu Rolling Stone.

Misją Spotify jest łączenie twórców i odbiorców treści audio. Z tego powodu tak ważna jest dla nas inicjatywa Spotify Radar, dzięki której możemy wesprzeć młodych artystów w promocji ich muzyki. Jednocześnie, jak pokazują osiągane przez nich wyniki, tej muzycznej świeżości poszukują także słuchacze komentuje Mateusz Smółka, Music Team Lead, Eastern Europe w Spotify.

Czworo nowych wykonawców na Radarze

Od dziś do grona obiecujących artystów będących częścią programu Spotify Radar dołączyli:

  • bryska – czyli, pozostająca dalej anonimową, enigmatyczna 20-letnia artystka, która w ostatnich miesiącach podbiła serca słuchaczy swoimi utworami łączącymi spostrzeżenia na temat otaczającej ją rzeczywistości, relacji damsko-męskich z dynamicznym popowym brzmieniem. Jej utwór „lato (pocałuj mnie)” jest aktualnie najczęściej odtwarzanym polskim utworem w stacjach radiowych. W niedalekiej przyszłości pojawi się natomiast jej album „bryska”, który promują single „BFF” i „neonowe laczki”. 
  • Jann – czyli Jan Rozmanowski, to uzdolniony i wrażliwy dwudziestojednolatek dysponujący niezwykle rzadkim głosem – kontratenorem. Z muzyką związany jest od dziecka: śpiewał w Operze Narodowej, uczęszczał do szkoły artystycznej Flynn Performing Arts w Newry oraz studiował na prestiżowej londyńskiej uczelni BIMM. W swojej twórczości stawia jednak na ambitny pop i muzykę alternatywną. Aktualnie współpracuje z producentami z Polski oraz Wielkiej Brytanii tworząc debiutancką EP-kę.
  • Marie – czyli Julita Kusy, to zaledwie 22 letnia autorka tekstów, kompozytorka, wydawca i producentka w jednym. Jest także założycielką thecutestlabel, pod którego szyldem wydała swoją debiutancką EP-kę „Cafe Mari”, z której pochodzi jeden z niekwestionowanych hitów lata „Zero Calorie Cookie”, za który artystka została wyróżniona przez ZPAV złotą płytą. Aktualnie Marie kończy wraz z producentem Adamem prace nad swoim albumem „Babyhands”, którego premiera planowana jest na początek lutego 2022 roku. 
  • Oliwka Brazil – to zaskakująca, młoda i wyzwolona do granic możliwości raperka. Swoją obecność na polskiej scenie zaznaczyła singlem „Big Mommy”, który uzyskał ponad 4,5 mln odtworzeni w serwisie Spotify oraz 6,1 mln pod klipem. Na swoim koncie ma także gościnne numery u boku Smolastego („Oh Daddy” czy „Playboy” ) oraz ostatni hit „Stonerki” u boku Young Leosi. W swojej muzyce Oliwka lubi szokować i zaskakiwać, i taki też będzie jej nadchodzący materiał.

Sami artyści zapytani o dołączenie do programu Spotify Radar Polska nie kryją entuzjazmu.

Udział w akcji Radar Polska to naprawdę duża rzecz! Bardzo się cieszę, że zostałem zauważony i doceniony przez globalną platformę jaką jest Spotify. Takie wsparcie jest niezwykle motywujące! To szansa dla każdego artysty będącego na początku swojej kariery. Czuję dumę, że to moja muzyka została w ten sposób wyróżniona – komentuje Jann

Fajnie jest trafić na RADAR, który kozacko promuje artystów na początku swojej drogi – takich jak ja. Szczególnie, że nie pomija utalentowanych kobitek, takich jak np. Zalia – tłumaczy Oliwka Brazil

Twórczość wszystkich artystów biorących udział w programie Spotify Radar można znaleźć na dedykowanej playliście Spotify Radar Polska.

Podziel się swoją opinią ;)