Długo wyczekiwana premiera albumu Bartka Królika – oto “14”

Po debiutanckiej solowej płycie “Pan od muzyki” oraz docenionym przez krytyków projekcie “Spoken Love” kieruje naszą uwagę w kolejne muzyczne rejony. Tym razem tworzy Suitę na mroczne czasy – oto album „14”.

Bartek Królik krótkimi wokalnymi mantrami rozgrzewa samotne dusze a barokowym housem i nu disco, parkiety. Płynnie przechodzące jeden w drugi utwory, układają się w “Opus Danse”.

Posłuchaj we wszystkich serwisach streamingowych: https://agoramuzyka.ffm.to/14album

Bartek Królik o albumie „14”:

„W czasach zimnych, zdehumanizowanych trapów i dekadenckiego rocka, przenosi tam, gdzie ciepło vintegowych beatow, pulsujących basów, smyków i gitar opowiadają nam historię ludzkich marzeń o pokoju i jedności.

Inspirowany formami muzyki klasycznej, tanecznym housem, romansuje z french touchem, synth wavem i muzyką filmową. Polski smog miesza się tutaj z ciepłem i kolorem starych klubów disco”

Bartek Królik zaprosił na płytę muzycznych gości, którzy zaznaczają swoją obecność krótkimi wokalizami lub całymi zwrotkami. W albumie znajdziecie takich artystów jak: Błażej Król, Karolina Szafrańska oraz Udoo. 

Album „14” w warstwie tekstowej jest mieszanką rezygnacji i nadziei. Niezgody na algorytmizację rzeczywistości. Poczucie bycia i looserem i bohaterem swoich czasów.

Koncerty zapowiadane są jako mocna dawka tańca i uwolnienia, zagranego na żywo w pełnym składzie najlepszych instrumentalistów.

Poniżej lista najbliższych koncertów Bartka Królika:

03.12.2023 Łódź – Support przed koncertem IGO

08.03.2024 Kobyłka

01.06.2024 Ziębice

02.06.2024 Szczecin

Olsztyn Green Festiwal

Bartek Królik od lat jest obecny na rynku muzycznym jako uznany producent, kompozytor i basista. Pracował z większością rodzimej sceny, tworząc podwaliny pod polskie wydanie muzyki soul i r’n’b.  W tym roku Bartek Królik wszedł w skład teamu Męskiego Grania 2023.

Podziel się swoją opinią ;)