Joulie Fox zapowiada nowe wydawnictwo singlem “Pod Wiatr”

Pod Wiatrto najnowszy utwór Joulie Fox zapowiadający jej nadchodzący mini album, który ukaże się na wiosnę 2024 roku. To już drugi ukłon artystki w stronę polskiej publiczności, po singlu ‘Zabierz Mnie’ który ukołysał polskie serca i znalazł się na playlistach Equal i Alternatywna Polska. 

Pod Wiatr” to powrót do dzieciństwa, które pozostawiło po sobie głębokie rany. To opowieść o wewnętrznym dziecku, które całe życie czuło się nie na miejscu. Odrzucenie w dzieciństwie spowodowało falę programów, które przez lata zapisywały się w głowie i zadawały ciosy w postaci natrętnych myśli: “Nikt cię nie kocha”, “Nie pasujesz tutaj”, “Wszyscy cię nienawidzą”, “Nigdy nie będziesz wystarczająco dobra”.

 ‘Pod Wiatr’ to moja osobista spowiedź. Długo zastanawiałam się, czy w ogóle chcę, aby ten utwór ujrzał światło dzienne, bałam się, że jest zbyt osobisty. Któregoś razu po koncercie usłyszałam “To jest jakby o mnie, jakbyś śpiewała o moim życiu” i poczułam, że to jest wręcz mój obowiązek, aby ten utwór wypuścić, aby może uzdrowić jakieś inne skrzywdzone w dzieciństwie serca. Dziś już do nikogo nie mam pretensji o to, jak i co czułam jako dziecko. Biorę to na klatę i traktuję jako lekcję, która była mi potrzebna, a ‘Pod Wiatr’ jako osobisty początek uwolnienia się od przeszłości i od tego co sobie przez lata pozwalałam wmawiać. Ten utwór to jest moje podsumowanie etapu, który należy zamknąć, aby otworzyć się na nowe i pozwolić sobie poszybować. I tu pięknie powracam do tematu mojego pierwszego mini albumu ‘Love is a Blessing’, który mówił o tym, że nie ma miłości bez cierpienia, a każda miłość jest błogosławieństwem, i każda nas czegoś uczy. Ja dzisiaj z ‘Pod Wiatr’ powoli pozwalam odejść krzywdom z przeszłości. – mówi Joulie.

Materiał napisany w całości po polsku został wyprodukowany w kolaboracji z polskim producentem Michałem Pankowskim. Za miks odpowiada za to ceniony przez rodzimą branżę Marcin Gajko (współpracujący m.in z Rubensem, Sarsą, Darią Zawiałow czy Arturem Rojkiem).

Podziel się swoją opinią ;)