SMYK FEST w Myślenicach jako charytatywna cegiełka dla potrzebujących!

W dniach 18-20 sierpnia w Myślenicach, już po raz piąty odbędzie się wyjątkowy, charytatywne festiwal SMYK FEST im. Kacperka Chodurka, który niesie pomoc. Kto wystąpi w tym roku? Przekonajcie się sami!

Podczas ostatniej edycji udało się zebrać aż 194 tys. złotych, a środki zostały przekazane w 100% dla potrzebujących podopiecznych fundacji. Organizatorem wydarzenia jest nieprzerwanie Fundacja Akuratna. Dotychczas, w poprzednich odsłonach SMYK FEST wystąpili m.in. The Dumplings, sanah, Krzysztof Zalewski, Iwaneczko czy Viki Gabor. Wstęp na wydarzenie to koszt jedynie 30 zł/dzień, karnet dwudniowy wynosi natomiast 50 zł. A jakie jest uczucie towarzyszące pomaganiu? No przecież bezcenne! Impreza odbędzie się na Rynku w Myślenicach. Bilety można zakupić za pośrednictwem platformy Biletomat (https://www.biletomat.pl/bilety/smyk-fest-2023-myslenice-13941/). Podczas festiwalu, na odwiedzających czekać będzie strefa gastro (Smyk-owe Menu), w karcie znajdziecie: eReMeFkę, FEST Nuggetsy, Floreale Smyk czy SMYK-owe Bubbletea. A kiedy wasze brzuchy będą już najedzone i gotowe na solidną dawkę muzycznych emocji, czekają występy szczególnych gości. Aby nic nie przeoczyć polecamy dołączyć do wydarzenia na FB (KLIK).

Jaki jest tegoroczny line-up? Sprawdź niżej!

  • 18 lipca

Pierwszego dnia festiwalu wystąpi Tribbs (Mikołaj Trybulec). Jest to 27-letni kompozytor, producent oraz aranżer. Gra również na gitarze basowej oraz jest DJ-em, uczęszczał także na lekcje gry na skrzypcach i gitarze. Wyróżnia go także fakt, że jest znakomitym tekściarzem. W ciągu roku 2021, Tribbs doświadczył punktu zwrotnego w swojej karierze. To właśnie w tym okresie stworzył dla Smolastego jego niesamowicie popularny utwór “Duże oczy”, który zdobył ogromne uznanie, generując ponad 111 milionów wyświetleń na platformie YouTube i zdobywając słuchaczy na Spotify w liczbie dwóch milionów.

Meek, Oh Why? to artysta, który w swojej twórczości harmonijnie łączy elementy hip-hopu, muzyki elektronicznej oraz alternatywnego popu. Jako wyrafinowany raper, w swoich opowieściach traktuje słowa z powagą, badając rzeczywistość w sposób szczery, lecz jednocześnie metaforyczny. Poza umiejętnościami wokalnymi, tworzeniem tekstów i produkcją, Meek, Oh Why? doskonalił także swój talent instrumentalny, co daje mu możliwość prezentacji na scenie swoich umiejętności gry na trąbce. Artysta regularnie publikuje nową muzykę, a jego dyskografia obejmuje cztery albumy pełnowymiarowe oraz trzy krótsze wydawnictwa. Jego najnowszym dziełem jest wydana 19 maja bieżącego roku EP-ka zatytułowana “Po sygnale nagraj wiadomość“. Jakiś czas temu, mieliśmy okazję pisać o letnim utworze, w którym zaśpiewał wraz z Zalią — zaraz wracam. Co ważne, podczas festiwalu Meek, Oh Why? wystąpi wraz z artystką na jednej scenie, więc może być ciekawie!

Zalia czyli Julia Zarzecka, to dwudziestoparoletnia polska wokalistka i autorka tekstów. Jej zafascynowanie koncentruje się na gatunkach Soul/RnB. To, co ją otacza, jej doświadczenia oraz życie w wielkim mieście, stanowią paliwo napędowe dla jej twórczości, w której można wyczuć wpływy indie/lo-fi oraz jazzu. Oprócz muzyki, blisko stoi jej także świat mody, co skutecznie integruje w swoich barwnych i promienistych teledyskach. Debiutancki singiel “odpływam” wydany został pod skrzydłami Agora Muzyka, a jednocześnie stanowił zapowiedź dla pierwszego albumu “Kocham i tęsknię”, który ukazał się w listopadzie 2022 roku.

  • 19 lipca

Jednym z artystów, który wystąpi podczas festiwalu w drugim dniu koncertów, będzie nie kto inny, jak Rubens! Od wielu lat aktywnie działał w przemyśle muzycznym, gdzie cieszy się uznaniem jako wybitny gitarzysta oraz twórca tekstów piosenek. W codziennej pracy włącza się w działalność zespołu Darii Zawiałow, gdzie pełni rolę gitarzysty. Wspólnie z innymi artystami ma udział w tworzeniu wielu popularnych utworów w Polsce. Jednym z najnowszych osiągnięć jest piosenka o tytule “Złoto”, która powstała przy współpracy z Mrozem. Kariera artysty, w ostatnim czasie, zaczęła nabierać zawrotnego tempa za sprawą nowo-wydanego albumu “Wszystko ok?“, a także tytułowego singla, który szeroko wybrzmiał w polskich rozgłośniach radiowych.

Kto nie zna Ørganka?! Polski zespół muzyczny wykonujący rock alternatywny. Został założony przez Tomasza Organka w 2013 roku. Skład formacji tworzą ponadto basista Adam Staszewski, perkusista Robert Markiewicz oraz klawiszowiec Tomasz Lewandowski. Koncerty Organka to przede wszystkim moc, pozytywna energia oraz niepohamowany temperament! Wydali 4 wspaniałe albumy, począwszy od Głupi (2014), Czarna Madonna (2016), Na razie stoję, na razie patrzę (2021), Aniołowie upadli (2022).

Wiktor Dyduła — tegoroczny debiutant! Polski wokalista oraz kompozytor. Jego singiel “Dobrze wiesz, że tęsknię” otworzył mu drzwi do rozgłośni radiowych oraz zdobył serca słuchaczy. Kto choć raz go nie słyszał?! Jego twórczość wypełniona jest energią oraz charakterystycznym dystansem zarówno do samego siebie, jak i otaczającego świata. Ten wyjątkowy styl doskonale zaprezentował w piosence “Koło fortuny”, gdzie eksponuje swoją tożsamość artystyczną w pełnej krasie. Niezwykła atmosfera melancholii również stanowi ważny element jego twórczości, co widać szczególnie w utworze “Santorini”. To wszystko razem składa się na niezapomniany ślad w muzycznym krajobrazie.

Podziel się swoją opinią ;)