Dwie premiery od Karoliny Lizer

Dwie premiery od Karoliny Lizer

Eliminacje do Eurowizji już dawno za nami. Uczestniczka tegorocznych eliminacji do europejskiego konkursu piosenki nie przejmuje się porażką. Dumnie brnie do przodu. Niedawno opublikowała dwie nowe piosenki!

Karolina Lizer zaprezentowała dwa utwory nagrane w duecie z wybitnym pianistą jazzowym Bogdanem Hołownią: „Zmierzch” i „Czas miłości”. To swoiste spotkanie dwóch wrażliwych dusz muzycznych, które idealnie się dopełniły i stworzyły idealny duet.

Tymi utworami artystka zapowiada swój kolejny projekt — album z własnymi interpretacjami utworów z Kabaretu Starszych Panów w wykonaniu Karoliny Lizer i największego fana twórczości Starszych Panów,  Bogdana Hołownię.

Piosenki spopularyzowane przez Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przyborę w Kabarecie Starszych Panów są ponadczasowe. Wspaniałe teksty i światowej sławy kunszt kompozytorski sprawiają, że od dziesiątek lat artyści ciągle wracają i przypominają te dzieła.

Utwór „Zmierzch” spopularyzowała swego czasu Kalina Jędrusik, a „Czas miłości” oryginalnie wykonywał Wojciech Młynarski.

Karolina Lizer to wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Jest absolwentką szkół muzycznych I i II st. w Warszawie. Wieloletnia uczennica Szkoły Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego oraz Autorskiej Szkoły Musicalowej M. Pawłowskiego przy Teatrze Roma. Solistka w programie „Muzyka zespołu ABBA orkiestrowo” oraz członek zespołu Zieliński Projekt na koncertach „Doda z Orkiestrą Zieliński Projekt”. Należy do Ludowego Zespołu Artystycznego „PROMNI” przy SGGW w Warszawie, gdzie występuje w roli solistki w repertuarze folkowym. Wykonuje utwory spektakularnym białym głosem. Gościnnie występuje w „Piwnicy pod Baranami”.

Karolina Lizer ubiegły rok może zaliczyć do wyjątkowo udanych. Latem ukazała się jej debiutancka płyta „Łąkowe historie”, która została bardzo ciepło przyjęta zarówno przez słuchaczy jak i dziennikarzy muzycznych. Pochodzące z płyty single „Lśniąca”, „Ptasi lot” czy „Co raz cięższy głaz” były emitowane w wielu stacjach radiowych. Ukazały się też dwa single we współpracy z Bum Bum Orkestar, które są zapowiedzią ich wspólnego albumu.

Za utwór „Tango Bar” artystka otrzymała Grand Prix 1 Festiwalu Polskiej Piosenki Kryształowy Kamerton. Z utworem „Czysta woda” Karolina Lizer znalazła się w gronie 10 artystów startujących w polskich preselekcjach do Eurowizji 2022.

Podziel się swoją opinią ;)