Dym- nowa piosenka i teledysk od Lass

LASS- właściwie Kasia Klimczyk, polska piosenkarka, kompozytorka i producentka łącząca kobiecą wrażliwość z nowoczesnymi narzędziami muzyki elektronicznej. Zagrała kilkadziesiąt koncertów w Polsce, Nowym Jorku, Korei Południowej, Holandii, na Litwie i Słowacji, pojawiając się również na muzycznych festiwalach (Zandari Festa 잔다리페스타, Pohoda Festival, Soundrive Festival, LOFTAS, Jeju World Music Oreum Festival, Spring Break Festival).

Teledysk, powstał nad naszym polskim morzem i jest efektem współpracy sześciu kobiet. LASS przygotowała kostiumy oraz scenografię do filmu, stworzyła historię, która została sfotografowana przez Joannę Bąkiewicz. Piosenka oraz teledysk są pełne przenośni, zostawiających szeroki horyzont interpretacji. Historia pełna jest autentycznych emocji w kolorach od nude-szarości-blue po krystaliczno-intensywny-rażowy zachód słońca czy płonącą LASS. Za montaż odpowiada Izabela Bartman. W filmie obok artystki występują Gosia Bielecka i Ka$tan. Na koniec teledysku pojawia się zaskakująca LASS-Madonna, która może być zapowiedzią tego co pojawi się w nadchodzącym, pierwszym, długogrającym albumie LASS.

Przyjemny stan unoszenia się w chmurach zaczął przypominać taniec w dymie, dymie który szczypie w oczy. Zaczynasz się dusić, jakby ktoś podpalił lont. ‘dym’ to wołanie o zmianę, o powrót do rzeczywistości”. – dodaje artystka

Dym to ambitna alternatywna muzyka z dużą dawką elektroniki. Piosenka leży gdzieś na pograniczu chilloutu i muzyki klubowej.

Gorąco zachęcamy do wysłuchania oraz obejrzenia teledysku.

Podziel się swoją opinią ;)