Dżem z orkiestrą Le Quattro Stagioni w katowickim Spodku

Katowicki koncert grupy Dżem z udziałem orkiestry “Le Quattro Stagioni” wysłucha komplet publiczności.  W sprzedaży pozostały ostatnie bilety na wydarzenie. Zespół zawita do Spodka już 23 października 2022 roku.

Podczas koncertu usłyszymy największe przeboje Dżemu takie jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii.

Orkiestra “Le Quattro Stagioni” została założona w grudniu 2000 roku przez dyrygenta i skrzypka, menedżera kultury Tadeusza Żmijewskiego. Na scenie pojawi się 42 uzdolnionych muzyków w tym gościnnie artyści pochodzący z Ukrainy.

Przez dziesięć lat Orkiestra wyrobiła sobie swój własny styl i piękne symfoniczne i kameralne brzmienie. Czuje się świetnie w programie typowo symfonicznym, operowym, musicalowo – operetkowym, rozrywkowym, ale również w kameralnych, barokowych brzmieniach.
W listopadzie 2014 r. Orkiestra wraz z dyrygentem otrzymała „Złotą Płytę” za wydawnictwo „Dżem Symfonicznie”.

Jubileusz DŻEMU w łódzkiej Atlas Arenie / TuŁódź fot. K. Filarczyk

– Muzycy Dżemu to giganci rocka i bluesa. W połączeniu z orkiestrą symfoniczną tworzymy niepowtarzalne brzmienia i pełen muzyczny profesjonalizm. To wielka radość należeć do tak zacnego towarzystwa – mówi Tadeusz Żmijewski, dyrygent Orkiestry Symfonicznej „Le Quattro Stagioni”. – Na pewno powrócą wspomnienia z nagrań płyty „Dżem Symfonicznie” w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Wtedy odbyły się dwa koncerty, które zostały zarejestrowane audio i video. Z tego materiału powstało doskonałe wydawnictwo, które po roku od nagrania zostało nagrodzone „Złotą Płytą”. Orkiestra „Le Quattro Stagioni” jest jedną z bardzo niewielu w Polsce nagrodzoną tym wielkim wyróżnieniem — dodaje Żmijewski.

Dżem to legendarny zespół muzyczny wykonujący muzykę rockowo-bluesową z elementami folka, reggae i hard rocka. W ciągu 50 lat swojej obecności na muzycznej scenie i w świadomości trzech pokoleń odbiorców i fanów zespół wydał ponad 30 płyt studyjnych i koncertowych, z których wiele uzyskało status złotych, platynowych i wielokrotnie platynowych.
Obecny skład zespołu to: Maciek Balcar, Janusz Borzucki, Adam Otręba, Beno Otręba, Jurek Styczyński, Zbyszek Szczerbiński.

Organizatorem koncertu jest Wagart, a Współgospodarzem Wydarzenia Miasto Katowice. 

Bilety na wydarzenie dostępne są na eBilet.pl
https://sklep.ebilet.pl/307933624521457668

Podziel się swoją opinią ;)