Dziś premiera albumu “Albo inaczej 2”

Już dziś na półki sklepowe nakładem Alkopoligamia trafi druga odłona słynnego projektu “Albo inaczej”, w której po raz kolejny usłyszymy kultowe utwory hip-hopowe w nowych, ciekawych aranżacjach. Na tym krążku nie mogło zabraknąć najgorętszych nazwisk polskiej sceny muzycznej ostatnich czasów, taki jak Krzysztof Zalewski, Piotr Zioła, Daria Zawiałow oraz Natalia Nykiel.

Producenci już od jakiegoś czasu nie dawali spokoju i co rusz odłaniali rąbka tajemnicy związanego z tym wydawnictwem. Z czasem poznawaliśmy artystów oraz tytuły piosenek, których podjęli się zinterpretować. Kulminacyjny moment miał miejsce podczas poznańskiego festiwalu Enea Spring Break, podczas którego, na jednym z koncertów została zaprezentowana PRZEDPREMIEROWO większa część materiału (czytaj więcej).

Jeszcze wczoraj został udostęniony nowy singiel promujący ten krążek. Mowa tu o piosence “Gdyby miało nie być jutra”, którą pierwotnie wykonuje Pezet, a nowej aranżacji podjął się Mrozu.

Dziś znamy już wszystkich artystów, którzy wzięli udział w tym projekcie. Wśród nich jest wcześniej wspomniany Piotr Zioła, który wykonuje utwór “Nie mamy skrzydeł” Miousha, Natalia Nykiel w piosence “Mogę wszystko” (Sokół), “Czerwona sukienka” Fisza, którą śpiewa Justyna Święs z The Dumplings. Wśród muzyków jest również Ralph Kamiński, Fismoll, Monika Borzym oraz Rosalie.


Większość ekipy “Ablo inaczej 2” będzie można usłyszeć na żywo podczas letnich koncertów promujących to wydawnicywo:

10.06 – PIKNIK KULTURALNY CO JESTR GRANE – Wrocław

15.06 – CO JEST GRANE 24 FESTIVAL – Warszawa

23.06 – H&M LOVES MUSIC – Warszawa

18.08 – OLSZTYN GREEN FESTIVAL – Olsztyn


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/projektalboinaczej/

Podziel się swoją opinią ;)