Dziś premiera płyty „Ścigany” Macieja Lipiny

Właśnie dziś, tj. 28 września br., ukazał się album „Ścigany” Macieja Lipiny. Płytę promuje singiel „Cały świat”, do którego powstał niezwykle wzruszający teledysk.  


Utwory składające się na nie zostały zarejestrowane w wojkowickim studio MAQ Records. Hasło „płyta solowa” Maciej potraktował dosłownie i postanowił samodzielnie zagrać na wszystkich instrumentach. Album wypełnią melodyjne piosenki, a także rozbudowane kompozycje. Nie chciałem zamykać się wyłącznie w rockowej, czy bluesowej stylistyce – podkreśla muzyk.Maciej Lipina to piosenkarz, gitarzysta, autor piosenek, założyciel i lider śląskiej grupy Ścigani, za działalność w której został wyróżniony tytułem Wokalista roku 2008 (wg. Blues Top). W roku 2009 zespół zdobył dwie statuetki Super Hit TVP2 za utwory „Niby razem” i „Uwierz mi chociaż raz”. W tym samym roku wygrał ponadto Grand Prix na Blues Rock Jazz Festival. Formacja wydała trzy płyty.


Muzyk jest też cenionym aktorem w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach, gdzie gdzie wciela się w rolę Ryśka Riedla w spektaklu „Skazany na bluesa”.


Producenci i dziennikarze porównują głos Macieja z wokalem Johna Mayera czy Piotra Cugowskiego. Poza macierzystą formacją Lipina udziela się między innymi na akustycznej płycie legendy polskiego rocka i metalu, czyli KAT, zatytułowanej „Acoustic 8 filmów”. Był także jednym z solistów w oratorium Jana Kanty Pawluśkiewicza i Leszka Aleksandra Moczulskiego „Nieszpory Ludźmierskie”.


zajrzyj po więcej:

Maciej Lipina na Facebooku

Ścigani na Facebooku


Podziel się swoją opinią ;)