Green Roots zagra koncert w radiowej Czwórce

W poniedziałek 1 października br. w radiowej Czwórce wystąpi zespół Green Roots, wyróżniony podczas konkursu „Czwórka Reggae Contest” na Ostróda Reggae Festiwal 2018. Muzycy będą gośćmi DJ Makena w audycji „Strefa Dread”.

Większość członków Green Roots pochodzi z Kluczborka, od lat znanego jako stolica polskiego reggae. Obecnie muzycy mieszkają i tworzą we Wrocławiu. Grupa zadebiutowała na Stolica Reggae Festiwal w ubiegłym roku, a w tym roku zagrali na Ostróda Reggae Festiwal, gdzie wzięli udział w „Czwórka Reggae Contest” i zdobyli wyróżnienie. Niedawno premierę miała ich pierwsza EP-ka „Sinking Ship”.

– Gramy muzykę, która wyraża nasze zaniepokojenie stanem rzeczywistości, która otacza nas każdego dnia. Naszą inspiracją jest jamajskie roots reggae, któremu staramy się nadać współczesny charakter  i brzmienie. Całość dodatkowo otaczamy przestrzenią i harmonią pochodzącymi z dubu, którego elementami przesiąknięta jest nasza twórczość. Bez względu na wszystko, wysyłamy pozytywny przekaz w świat, a nasze koncerty są pełne energii, którą chcemy przekazać – mówi Łukasz Kiebel, gitarzysta i współzałożyciel zespołu.

Koncert Green Roots w audycji „Strefa Dread” rozpocznie się o godz. 22.00. Gospodarzem wieczoru będzieMirosław „Maken” Dzięciołowski.  Występ w radiowej Czwórce to nagroda w Czwórka Reggae Contest na Ostróda Reggae Festival 2018.

– Możliwość zagrania tego koncertu to dla nas duże wyróżnienie. Szczególnie, że w Czwórka Reggae Contest brało udział aż 24 wykonawców. Wiele lat pracowaliśmy na tę możliwość, a ponieważ nasza muzyka niesie świadomy przekaz zależy nam na dotarciu do jak najszerszej grupy odbiorców. Na koncercie zagramy utwory z nadchodzącego albumu, którego wydanie planujemy na przyszły rok – podsumowuje Łukasz Kiebel.

Czwórka zaprasza do słuchania audycji 1 października br. o godz. 22.00 na stronie www.czworka.online, w systemie cyfrowym DAB+ oraz poprzez aplikację Player Polskie Radio. Redakcja zaplanowała także streaming video na fanpage Czwórki https://pl-pl.facebook.com/czworka/

Podziel się swoją opinią ;)