Echo prezentuje “Długie Noce”

Długie noce – płyta nowego na polskiej scenie muzycznej zespołu ECHO, to podróż po różnych stylach i przestrzeniach czasowych. Autorką większości tekstów jest Patrycja Kosiarkiewicz, w tym singla promującego album pt. Żart.

Debiutancki album Długie noce zespołu ECHO to 11 utworów, będących efektem kilkuletniej współpracy wokalistki Zosi Nowakowskiej i producenta muzycznego o pseudonimie Nox. Twórcom bardzo zależało, żeby na płycie znalazło się jak najwięcej żywych instrumentów, które pozwalają przenieść wrażliwość i energię muzyków na grane dźwięki. W efekcie słychać dużo gitary, pianina i innych instrumentów klawiszowych.

To najbardziej oszczędny w środkach z dotychczasowych naszych singli, ale ta prostota i przejrzystość w aranżacji pozwala bardziej wybrzmieć tekstowi. Dobrze się też komponuje z potrzebą jesiennego wyciszenia. – mówi Zosia Nowakowska.

Udało nam się zebrać na płycie bardzo inspirujący skład. Cieszę się, że muzycy Fairplay Quartet i Janek Stokłosa zostawili w tych piosenkach swojego ducha. Charakterystyczna dla naszych kompozycji jest także obecność smaczków elektronicznych, to połączenie pozwoliło nam udać się w różne rejony stylistyczne, czasem jest więc retro, a czasem dźwięki przybierają formę bardziej współczesną. Bliskie są mi także teksty Patrycji Kosiarkiewicz i Piotra Bukartyka, które z kolei zabierają słuchacza w rozmaite zakamarki ludzkiej duszy i w poruszający sposób opisują rzeczywistość.  – mówi Zosia Nowakowska.

Płytę promuje czwarty po Zawołaj, Deja vu i Ogniu singiel pt. Żart. W utworze można usłyszeć tylko głos, kwartet smyczkowy

Podziel się swoją opinią ;)