ENEA SPRING BREAK dzień 3

Sobota to ostatni dzień trwającej od czwartku największej imprezy showcase’owej w całej Polsce. Publiczoność miała do wyboru ponad pięćdziesiąt wydarzeń muzycznych, poczynając od jazzu po brzmienia elektroniczne, rockowe oraz te taneczne z udziałem DJ’ów.

Ostatni dzień piątej już edycji Enea Spring Break przebiegł w towarzystwie takich gwiazd jak Krzysztof Zalewski, Kortez, COMA, Natalia Kukulska, BOKKA, Daria Zawiałow, Piotr Zioła, Ralph Kamiński czy zespół MUCHY, który był specjalnym gościem festiwalu.


Red Bull Music Stage to scena usytuowana w Sali Wielkiej w CK Zamek, który był centralnym miejscem całego wydarzenia. Występy muzyczne rozpoczęli tu muzycy z projektu „Albo inaczej 2”, którzy wykonali tam przedpremierowy koncert. Andrzej Dąbrowski, Daria Zawiałow, Krzysztof Zalewski, Ralph Kamiński , Ten Typ Mes, Monika Borzym, Piotr Zioła oraz Emila Blefa (Flexxip) zgromadzili tłumy fanów.

Na scenie głównej wystąpił zespół COMA z Piotrem Roguckim na czele, którego mieliśmy okazję podziwać na festiwalu również poporzedniego dnia w projekcie solowym (czytaj więcej). Drugim i ostatnim kocertem w tym miejscu był występ Korteza z zespołem. Artysta zgromadził na Placu Wolności rzesze fanów swojej twórczości i jak to ma w zwyczaju- stanął na wyskości zadania. Ku uciesze zgromadzonych wykonał utwory ze swojej najnowszej płyty „Mój dom”, takie jak „Dobry moment” czy „Dobrze, że Cię mam”. Nie zabrakło jednak materiału z pierwszego krążka artysty- „Bumerang”, „Zostań” oraz „Z imbirem”. Niespodzianką była piosenka pod tytułem „Boję się”, która znajdzie się na najnowszym minialbumie Korteza, który jak na razie jest dostępny jedynie na oficjalych kanałach muzycznych wokalisty. Warto dodać, że Kortez jest jedynym jak narazie artystą, który po raz drugi pojawił się na Enea Spring Break.

Krzysztofa Zalewskiego w autorskim występie mogliśmy podziwiać na Dziedzińcu Różanym, gdzie rozgrzał publiczność do przysłowiowej czerwoności. Ten wszechstronnie uzdolniony muzyk ma wyjątkowy kontakt ze swoimi słuchaczami, dlatego też takie utwory jak „Jaśniej”, „Jak dobrze mi”, „Miłość miłość” czy „Polsko” zostały głośno wyśpiewane przez zgromadzonych.

Natalia Kukulska występując również na scenie na Dziedzińcu Różanym zaprezentowała utwory ze swojej najnowszej płyty pod tytułem „Halo tu ziemia”. Podczas show artystki nie zabrakło utworu „Ostatnia prosta”, do który dokładnie miesiąc temu powstał energetyczny teledysk.

W kamelarnym The Dubliner Irish Pub wystąpił Szymon Żurawski wraz z zespołem. Gościnnie pojawili się SWIERNALIS oraz Katarzyna Łopata. Szymonmówi przekracza wszelkie granice form muzycznych i idzie we własnym kierunku. Za swoją dotychczasową twórczość otrzymał nagrodę Debiutant Roku na festiwalu FAMA 2016 oraz został leauratem nagrody nOFFa 2017. Występ to połączenie psychodelicznego popu, niepowtarzalnego męskiego głosu oraz tekstów, inspirowanych nieprawdopodobnymi historiami. Jak mówi sam artysta są to „Najpiękniejsze piosenki o najgorszych rzeczach”, a my możemy się pod tym stwierdzeniem podpisać.

Tajemniczy zespół BOKKA, słynny nie tylko z występów w maskach, dzięki którym od początku działalności zespołu ukrywają swoją tożsamość ale głównie z genialnej muzyki pełnej elektrycznych dźwięków. Tego wieczoru nie zabrakło takich piosenek jak „Paper fuse”, „In love with the dead man” czy „Run for yourself”. 20 kwietnia premierę miał trzeci z koleji, najnowszy album grupy- „LIFE ON PLANET B”. 

Ostatniego dnia festiwalu w klubie Blue Note wystąpił zespół Umrzesz z pierwszym ze swoich pożegnalnych koncertów oraz GOŚĆ SPECJALNY imprezy czyli zespół MUCHY, który po dwóch latach przerwy wrócił w genialnej formie do swoich fanów. To specjalne show rozpoczęła zapowiedź Piotra Stelmacha, który niestety nie był obecny osobiście, ale nagrał kilka ciepłych słów o zespole. Grupa wykonała swoje największe przeboje takie jak „Galanteria”, „Miasto doznań” czy najnowsze „Obok ulic i miejsc”. Koncert zwiastuje reedycję albumu „Terroromans”.


Podziel się swoją opinią ;)