EUFORIAnaGramy i ich “Ostatnie Pożegnanie Dinozaurów”

Zespół EUFORIAnaGramy zawiązał się w 2017 roku w urokliwym Krakowie, kiedy doświadczeni muzycy – wokalista, gitarzysta i producent Łukasz Wójcik oraz utalentowany perkusista Damian Burek, postanowili połączyć siły. Do grona założycielskiego dołączył także Paweł Moliszewski, zapewniający solidne brzmienie na gitarze basowej. Kolejnym kamieniem milowym okazał się Konrad Kucharski, klawiszowiec, który wniósł do zespołu rockowe brzmienie.   Po około roku fascynującej działalności dołączył również doskonały i magiczny gitarzysta, Michał Kozioł.

Początkowe lata były okresem dynamicznego rozwoju. Zespół grał zarówno w klubach, jak i na festiwalach, zyskując uznanie publiczności. Pojawiły się pierwsze nagrania i teledyski, a ich twórczość została dostrzeżona przez artystów i doceniona przez organizatorów, którzy umieścili ich jako supporty dla znanych już wykonawców na polskiej scenie rockowej.

Niestety, pandemia wprowadziła wyhamowanie  w rozwoju grupy. W tym trudnym okresie wystąpili podczas koncertu bez publiczności transmitowanego w internecie na żywo przez krakowski Klub Studio.

Mimo ograniczeń, w 2021 roku zespół zdobył pierwsze miejsce podczas Przeglądu Kapel Politechniki Krakowskiej.

W 2023 roku ukazał się nasz debiutancki album “Myśli, Słowa, Dźwięki” na płycie CD. Rok 2024 to kolejny krok w ich muzycznej podróży, zaprezentowali nowy MINIALBUM “Ostatnie Pożegnanie Dinozaurów” z trzema premierowymi utworami.

Aktualny skład zespołu to:

– Łukasz Wójcik – wokal, gitara

– Damian Burek – perkusja

– Paweł Moliszewski – gitara basowa

– Michał Kozioł – gitara

– Włodek Martowicz – instrumenty klawiszowe

Podziel się swoją opinią ;)