Eurowizyjny tydzień czas… start! #tulimy

Niektórzy odliczali miesiące i tygodnie do kolejnego Konkursu Piosenki Eurowizji. Dla wyczekujących mamy dobrą wiadomość- to już dziś! Mowa o pierwszym półfinale. Drugi odbędzie się w czwartek 16. maja, a wielki finał w sobotę 18. maja.

Konkurs Piosenki Eurowizji jest największym tego typu wydarzeniem na świecie. W tym roku odbędzie się w Tel Awiwie (Izrael), po tym, jak w zeszłym roku triumfowała Netta w piosence „Toy”.

Kiedy usłyszymy Tulię?

Tegorocznym reprezentantem Polski jest zespół Tulia w piosence „Pali się/Fire of Love” i wystąpi właśnie dzisiaj wieczorem (w pierwszym półfinale), ale wierzymy gorąco, że również w wielkim, sobotnim finale. Aby to się stało, dziewczyny muszą pokonać co najmniej 7 z 16 rywali w polskim półfinale. To zadanie nie będzie należało do najprostszych. Występ Tulii będzie 4. z kolei. Dziewczyny mają za sobą duże przygotowania i liczne próby, a wczoraj wieczorem zaśpiewały dla międzynarodowych jury (to właśnie w poniedziałek narodowe jury oceniło występy pierwszego półfinału). Polski występ w Tel Awiwie będzie barwny, folklorystyczny i majestatyczny. Tulia promowała występ m.in. w TVP Polonia w programie Halo Polonia…

Wierzymy w to, że Tulia poradzi sobie jak najlepiej i wyjdzie w 1. półfinału. Międzynarodowi bukmacherzy i dziennikarze nie są jednak tego tak pewni. Nasze reprezentantki są notowane w większości przypadków od 10 do 12 miejsca.

Telefony w dłoń, czyli jak pomóc Tulii w dotarciu do sobotniego finału!

Oczywiście w Polsce nie możemy wysyłać smsów czy dzwonić, aby zagłosować na Tulię, tak jak było to w przypadku głosowania internetowego i wygranej Roksany Węgiel. Tutaj musimy liczyć na ciepłe przyjęcie za granicami i na wspaniałą i liczną Polonię. W pierwszym półfinale będzie można głosować z następujących państw: Cypr, Czarnogóra, Finlandia, Słowenia, Czechy, Węgry, Białoruś, Serbia, Belgia, Gruzja, Australia, Islandia, Estonia, Portugalia, Grecja, San Marino, Francja, Hiszpania i Izrael po wszystkich występach (15 minut). Każdy może oddać do 20 głosów. Zaangażujmy swoich najbliższych, którzy znajdują się w tych krajach i dołóżmy cegiełkę do tego, abyśmy zobaczyli swoje reprezentantki również w sobotę!

Swoje poparcie dla zespołu możemy również okazać publikując posty i oznaczając je specjalnie przygotowanym hasztagiem tj. #tulimy. Gorąco do tego zachęcamy!