Ewa Szlachcic i jej “(Nie)Zapominajka”

(NIE)ZAPOMINAJKA to najnowszy singiel Ewy Szlachcic, przybliżający słuchacza do trzeciego albumu artystki

Ewa konsekwentnie korzysta z ponadczasowej symboliki kwiatów jako inspiracji do stworzenia utworów.
Niezapominajki to kwiaty, które są często wręczane jako prezent przy okazji rozstania lub dłuższej rozłąki. Dawniej wierzono, że Niezapominajka przypomina o obecności ukochanej osoby.

Wokalistka przewrotnie biorąc w nawias tytułowy kwiat, pozostawia słuchaczowi miejsce na własną interpretację przesłania piosenki. Czy bohaterka rzeczywiście chce zachować pamięć o utraconej miłości, czy może z uporem stara się wbrew swojemu sercu o niej zapomnieć?

(nie)Zapominajka to też opowieść o grze pozorów, której poddajemy się codziennie, zwłaszcza w dobie tak mocno obecnych social mediów. Wszechobecna presja powoduje, że często pokazujemy nasze życie idealnym, pasującym do schematów, chowając prawdziwe uczucia i ból głęboko w sobie.

(nie)Zapominajka to głęboko osadzony emocjonalny utwór o wewnętrznej walce między pamięcią a niepamięcią utraconego uczucia, które każdego z nas na pewno w którymś momencie życia spotkało – mówi artystka. Pisząc tekst do (nie)Zapominajki szukałam lekkości i metaÞzyki, która najpierw pojawiła się w muzyce. Codziennie walczymy z własnymi uczuciami. Przeżywamy rozstania, zakładamy maski, udajemy, że wszystko już za nami, kiedy często ta “okrutna pamięć” zostawia trwały ślad na sercu i długo nie pozwala na kolejny krok. Chciałam, żeby (nie)Zapominajka mówiła, że ta walka też jest Ok. Oraz że każdy ma swój wewnętrzny rytm na zapomnienie, które musi przyjść naturalnie. – dodaje Ewa Szlachcic

Podziel się swoją opinią ;)