NOWE TWARZE | MARIO SZABAN

Mario Szaban, to lek na całe zło! Jego głos odpędza wszystkie troski i przyprawia o ciarki. Poznajcie Mariusza i jego muzyczne dokonania

21 września 2023 r. miała miejsce premiera jego trzeciego albumu POMIĘDZY NIEBEM A ZIEMIĄ. Płyta otwiera nowy rozdział w muzyce Mario Szabana. To moment, kiedy artysta łączy swoje życiowe przeżycia z doświadczeniem nabytym podczas 25 lat podróżowania po muzycznym “bycie” opowiadając różne ciekawe historie pięknymi słowami wybitnych autorów: Justyny Holm, Rafała Bryndala, Janusza Onufrowicza, Mateusza Krautwursta czy również Mario Szabana.

Kompozycyjnie i producencko album jest bardzo spójny co dla artysty stanowi wielki atut. Płyta Mario Szabana to tak naprawdę NIEBO… Bardzo liryczna i nostalgiczna muzyka skierowana do tej piękniejszej części globu. Do kobiet, dla których dobra lampka wina oraz muzyka i bardzo ciepły głos Mario, odtwarzana w świetnej jakości stanowią integralną część niezapomnianego wieczoru. Jego druga odsłona jak łatwo się domyślić to ZIEMIA i jest przewidziana na koniec 2024 roku. Jest już w drodze twórczej i będzie tą bardziej męską odsłoną jego twórczości.

Zależało mi na wspólnej energii tego albumu, więc zdecydowałem, że większość muzyków zagra razem w studio bez tworzenia typowo producenckiego sznytu. Tę płytę można słuchać, czując magię koncertu na żywo” Zagrali na niej wyborowi muzyczni snajperzy: Tomasz Mądzielewski, Jan Wierzbicki, Jacek Piskorz, Kamil Barański, Bartek Pająk, Wojciech Doleżyczek, Grzech Piotrowski, Ignacy Wendt, Marcin Kajper, Patrycja Gola, Karolina Matyas, Ania Lubiak-Osmycka, Wojtek Hartman, Mariusz Jagoda. „Płytę można słuchać w świecie cyfrowym w najlepszych serwisach streamingowych, ale kupując płytę CD, wspierasz niezależnego artystę, dając mu szansę tworzenia!

Już 28 listopada Mario zaprasza wszystkich muzykoholików do Fabryki Norblina w Warszawie na koncert promujący jego najnowszy album.

Szczegóły w wydarzeniu: https://fb.me/e/gQF7xs1gT


(Mariusz Szaban) aka Mario Szaban – Wokalista, Kompozytor, Autor, Producent muzyczny a przede wszystkim Niezależny Artysta. Na swoim koncie ma dwa albumy studyjne „Pierwszy stopień” dystrybuowany przez UNIVERSAL MUSIC POLAND w 2006 roku a wyprodukowany przez jego własną firmę, który rozszedł się w ilości 3 tys. egzemplarzy oraz „Second degree” w 2011 roku wydany tylko w wersji DIGITAL przez amerykański label.

Drugi album był nagrywany i masteringowany w jednym z najlepszych studio nagraniowych w Los Angeles w Chalice Recording Studios a mastering popełnił sam Bernie Grundman (Triller M,Jackson).

Na rynku muzycznym Mario jest aktywny od 1997 roku. Najpopularniejszym singlem Mariusza Szabana jest „DOBRO ZA DOBRO” oraz utwór „JAK NATCHNIENI” do słów Jacka Cygana i muzyki Wiaczesława Smołokowskiego. Z tym właśnie utworem napisanym specjalnie dla niego Mario zaprezentował się w Premierach opolskich w 2007 roku. Występował również na największych polskich scenach festiwalowych takich jak Sopot. W 2022 roku napisał muzykę do widowiskowego spektaklu muzycznego “JUTRO WRÓCIMY DO DOMU” w kooperacji dwóch teatrów głogowskiego oraz lubuskiego w reżyserii Roberta Czechowskiego i Michała Wnuka do scenariusza Tomasza Olczaka.

4 lata temu wystąpił w 9. edycji The Voice Of Poland kończąc swój udział w pierwszym Live.

Podziel się swoją opinią ;)