Ewelina Flinta powraca na koncertową ścieżkę – sprawdź, czy twoje miasto jest na liście

Ewelina Flinta powraca na koncertową ścieżkę - sprawdź, czy twoje miasto jest na liście

Artystka o charyzmatycznym głosie, której płyta „Przeznaczenie” w niecałe pół roku pokryła się złotem – wraca na scenę muzyczną.

Słowa i kompozycje tym razem dedykowane są przede wszystkim kobietom. Materiał utrzymany jest w surowej formie, okraszony instrumentami akustycznymi. W nowych utworach drzemie siła, mądrość i doświadczenie. Flinta składa hołd kobiecości i kobietom, drodze do wolności i niezależności, którą każda z nich przechodzi. To także zwrot ku ciału, dzikości, ale też powolnemu, lecz nieustępliwemu rytmowi natury.

Wokalistka udowadnia, że głos i muzyczna ekspresja mogą nieść indywidualny bunt i dawać moc tym, którzy jej najbardziej potrzebują. Warstwa muzyczna i tekstowa to również osobisty manifest Flinty, która sama siebie określa i tworzy na własnych zasadach. Nie próbuje się podobać, dzięki czemu polska muzyka zyskuje szczery, wolny od ograniczeń, kobiecy głos.

Premiera płyty zaplanowana jest na wiosnę przyszłego roku.

Artystka z początkiem grudnia rozpoczyna kameralną trasę koncertową. Jej koncerty będzie można usłyszeć m.in. w Warszawie, Łodzi i Katowicach.

Podziel się swoją opinią ;)