Festiwal Zdobywcy Fryderyków – moc atrakcji!

Już za kilka dni w Szczecinku będzie się działo! Do położonego nad Jeziorem Trzesiecko miasta na Pomorzu Zachodnim przyjadą fani dobrych dźwięków i festiwalowych klimatów. 15 i 16 lipca z okazji Festiwalu Zdobywcy Fryderyków Szczecinek wybrzmi utworami Brodki, Zalewskiego, Nocnego Kochanka, T.Love, Smolika i Keva Foxa, Julii Żugaj, Sary James, Zdechłego Osy, Maty i Maryli Rodowicz. Dwa wypełnione koncertami dni to jednak nie koniec atrakcji.

Festiwalowe lato rozkręca się na dobre, a Szczecinek już za kilka dni ponownie stanie się jego mocnym punktem. Na Pomorze Zachodnie przyjadą gwiazdy polskiej sceny, a miasto przez 48 godzin będzie żyło fryderykowymi klimatami. Na Festiwalu Zdobywcy Fryderyków pojawią się zarówno laureaci najważniejszych nagród muzycznych, jak i ci, którzy dopiero zaczynają swoją drogę do Fryderyka. Na wszystkich fanów dobrych dźwięków 15 i 16 lipca w Szczecinku czekać będzie solidna porcja doskonałej muzyki – dwa dni wypełnione koncertami Brodki, Zalewskiego, Nocnego Kochanka, T.Love, Smolika i Keva Foxa, Sary James, Julii Żugaj, Zdechłego Osy, Maty i Maryli Rodowicz. A to nie koniec atrakcji.

Gościem specjalnym festiwalu będzie ulubienica młodej widowni – Blanka! Jej singiel „Solo” ma już podwójną platynę na koncie, królował na listach przebojów Spotify w 30 krajach, a klip do piosenki obejrzano w sieci 40 milionów razy. W Konkursie Piosenki Eurowizji 2023 Blanka zajęła 8. miejsce w głosowaniu publiczności. Kilka dni temu wydała kolejny singiel „Boys Like Toys” i wszystko wskazuje na to, że piosenka będzie przebojem tegorocznych wakacji. Już szturmem podbija listy przebojów, a teledysk do niej ma ponad 800 tysięcy wyświetleń. „Bejba” promuje nowy utwór koncertami w Polsce i zagranicą, ucząc przy okazji swoich fanów układu tanecznego. Już 15 lipca publiczność w Szczecinku będzie miała okazję zaśpiewać i zatańczyć wraz z nią.


Szczecinek dla WSZYSTKICH

Przygotowania do festiwalu zaczęły się już kilka miesięcy temu, kiedy zadbano o infrastrukturę na polu namiotowym. Na przyjezdnych czeka 400 miejsc noclegowych i w pełni wyposażone nowe łazienki z prysznicami i umywalkami. Pole przylega do strefy koncertowej, więc po wieczornych szaleństwach pod sceną nie trzeba będzie przemierzać dodatkowych kilometrów. Namioty można zacząć rozstawiać już 14 lipca.

W sobotę 15 lipca bramy festiwalu zostaną otwarte o godzinie 16:00. Wtedy też ruszy strefa gastro i festiwal food trucków. Zarówno mięsożercy, wegetarianie, jak i miłośnicy zdrowego jedzenia znajdą tu coś dla siebie. Bogatą ofertę dla gości przygotowali także partnerzy Festiwalu, którzy zaproszą do zabawy w swoich strefach w miasteczku festiwalowym. Tym, którym brakować będzie sił, skrzydeł doda energetyczny napój, na głodnych czekać będą stoły pełne naturalnych przysmaków w strefie Lasów Państwowych, a wyczerpani koncertowymi wrażeniami będą mogli zregenerować siły w strefie chilloutu.

Miasto pomyślało również o najmłodszych fanach, wydzielając specjalną strefę dla dzieci z dmuchańcami. Miasteczko festiwalowe będzie żyło zarówno przed, jak i po koncertach, bo po występach artystów scenę przejmą DJ-e.

Mamy nadzieję, że Festiwal Zdobywcy Fryderyków stanie się także wydarzeniem rodzinnym. Zadbaliśmy nie tylko o atrakcje muzyczne, zapraszając do Szczecinka plejadę najlepszych artystów, reprezentujących różne pokolenia i gatunki muzyczne, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo naszych gości. Przygotowaliśmy niespodzianki dla przyjezdnych oraz atrakcje dla mieszkańców, ale przede wszystkim dołożyliśmy starań, by wszyscy czuli się u nas komfortowo. Liczymy, że pozytywnych emocji nikomu nie zabraknie
– burmistrz miasta Daniel Rak

Podziel się swoją opinią ;)