Finał Letnich Brzmień w Poznaniu: Zalewski, Zawiałow, Kaminski, Wieniawa i inni

Zalewski, Daria Zawiałow, Ralph Kaminski, Brodka, Vito Bambino, Julia Wieniawa, Ofelia, Arek Kłusowski, bryska to artyści i artystki muzycznego Finału Letnich Brzmień (10-11.09.2022 r.) na Malcie w Poznaniu. Dwudniowe święto muzyki na Polanie Harcerza przy jeziorze Malta będzie zwieńczeniem ogólnopolskiej trasy koncertowej, która w wakacje odwiedzi 13 polskich miast.

Dwudniowy Finał Letnich Brzmień rozwibruje w tym roku malownicze miejsce w Poznaniu – na Polanie Harcerza, nad jeziorem Malta, usłyszeć będzie można rozgrzewające dźwięki muzyki m.in. Zalewskiego, Darii Zawiałow, Ralpha Kaminskiego z My Best Band In The World, Brodki, Vito Bambino, Julii Wieniawy, Ofelii, Arka Kłusowskiego i bryskiej. Między 10 a 11 września, łapiąc ciepłe promienia słońca, zapraszamy do świętowania końcówki lata z Letnimi Brzmieniami!

Finałowa scena Letnich Brzmień w sobotę (10.09) należeć będzie do m.in. intrygującej wokalistki i aktorki Julii Wieniawy, która zaprezentuje utwory z debiutanckiej płyty „Omamy”. Tego samego dnia publiczność rozgrzeje niezawodny Zalewski. To, że jest to człowiek orkiestra, który nie może żyć bez sceny – wiedzą już wszyscy. Ten artysta dobrze wie, co oznacza dobra „Zabawa”. To właśnie albumem o tym tytule powrócił w 2020 roku, udowadniając swoją silną pozycję na rynku muzycznym, a ostatnio również filmowym. Daria Zawiałow, niezwykle elektryzująca osobowość i jeden z bardziej temperamentnych głosów na polskiej scenie muzycznej zagra również w sobotę. Artystka zadebiutowała w 2017 roku albumem „A kysz!”. W 2022 roku Daria Zawiałow została laureatką aż pięciu Fryderyków, w tym za Artystkę Roku. Scena sobotnia to też koncert intrygującego kompozytora i wokalisty Arka Kłusowskiego, którego zeszłoroczny krążek „Lumpeks” spotkał się z bardzo dobrym odbiorem fanów i krytyków. Tego samego dnia na scenie pojawi się Ofelia, autorka dwóch świetnie przyjętych płyt, która jak mówi „nie biega po polanach, lecz budzi się, co rano w mieście, pisze i komponuje, odkrywając nowe kolory i postaci, które w niej mieszkają”.


Drugi dzień Finału Letnich Brzmień (11.09) to koncert m.in. Ralpha Kaminskiego, artysty totalnego, laureata tegorocznego Fryderyka, którego ostatnie wydawnictwo „Kora” wzbogacone głośną trasą koncertową, na długo zostanie w pamięci nie tylko miłośników Maanamu. W Poznaniu zagra w towarzystwie My Best Band In The World. Drugi dzień Finału Letnich Brzmień to też koncert m.in. Brodki znanej z wielu muzycznych wcieleń, artystki stale poszukującej. W 2021 roku Brodka wydała album „BRUT”, nad którym pracowała w londyńskim Flesh and Bone Studios. Najnowszy singiel „Sadza” jest pierwszym po „Grandzie”, autorskim materiałem po polsku. W niedzielę na scenie zobaczymy też Vito Bambino, który jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych artystów na polskiej scenie muzycznej. Początek jego drogi to rok 2003 i późniejsze działania z zespołem Bitamina. W 2020 roku wydał solową płytę „Poczekalnia”. W niedzielę na scenie pojawi się młoda artystka bryska, której debiutancki mini-LP „jestem bryska” zaraz po premierze trafił na szczyt listy TOP100 najlepiej sprzedających się winyli.


Harmonogram koncertów:

10.09 – sobota: Zalewski, Daria Zawiałow, Arek Kłusowski, Julia Wieniawa, Ofelia

11.09 – niedziela: Ralph Kaminski i My Best Band In The World, Brodka, Vito Bambino, bryska


Letnie Brzmienia to wakacyjny cykl ponad 100 koncertów na świeżym powietrzu, w 13 miastach z najpopularniejszymi artystkami i artystami, którzy mają moc przyciągania i czarowania publiczności. Letnie Brzmienia to projekt Good Taste Production, który był odpowiedzią na pandemiczną rzeczywistość Covid-19. Dzięki współpracy z lokalnymi instytucjami, od trzech lat aktywizuje miejską przestrzeń. Trasa koncertowa trwa całe wakacje. Koncerty odbywać się będą w Gdańsku, Lublinie, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Rzeszowie, Łodzi, Szczecinie, Bydgoszczy, Katowicach, Bielsku-Białej, Krakowie oraz Gorzowie Wielkopolskim. Szczegółowy harmonogram koncertów można sprawdzić na www.letniebrzmienia.pl. Zwieńczeniem projektu jest dwudniowy Finał Letnich Brzmień w Poznaniu 10-11.09.2022 r.

Podziel się swoją opinią ;)