FUNKY M obiecuje „niezapomniane” emocje

FUNKY M

Po świetnie przyjętych „Let It Go (Move It Down)”, “Landscape” (najczęściej kupowany utwór na portalu Beatport), “Could” (zauważony przez EDM Magazine) i “Feel Good” (obecnie nr 11 na TOP50 Disco 4FUN Dance) przyszedł czas na kolejne wydawnictwo od FUNKY M.

Właśnie ukazał się jego najnowszy singiel „Unforgetable” z Chrisem Larssonem na wokalu. Klubowo-popowa propozycja od FUNKY M z pewnością nie przejdzie bez echa.

Utwór opowiada o tęsknocie i jest moim prywatnym numerem jeden” – mówi artysta.

Premiera “Unforgetable” miała miejsce 22-02-2022 o godzinie 22:22! 

Posłuchaj w serwisach cyfrowych: https://graj.to/l/funky-m/unforgettable 

O FUNKY M:

FUNKY M właściwie to Adam Świerta – polski kompozytor, producent i dj. Jego historia z muzyką klubową sięga 2000 roku, kiedy jeszcze na kasetach słuchał DJ Tonki. Nie zaiskrzyło od razu. Jak mówi sam artysta: 

Początkowo nie było to coś co poruszyło mnie na tyle by zmienić cokolwiek w moim życiu. Byłem nastolatkiem, jak każdy inny, czyli zajarany twórczością Paktofoniki, Eminema, czy patrząc na inny gatunek – Linkin Park, czy SOAD. Kompletnie różne światy. 

Skąd więc w tym wszystkim muzyka klubowa? 

Kolega pokazywał mi co raz to nowsze kawałki, jak twórczość Davida Guetty, zaczynając od  “F*ck Me I’m Famous” i “Just a Little More Love”. To właśnie ten utwór zmienił o 180 stopni moje nastawienie do muzyki klubowej. Na samym początku słuchałem funky house, stąd też wzięła się nazwa “Funky” w moim nickname. Potem już lawinowo electro, trance, acid, deep i tech. To była piękna podróż, która trwa do dnia dzisiejszego. 

Funky M jest żywym dowodem na to, że miłość do muzyki może ewoluować i z czasem, z tej pasji „zajarany” muzyką klubową nastolatek staje się DJ-em, producentem i artystą. Swój pierwszy kontroler kupił w wieku 16 lat, by namiętnie uczyć się miksowania muzyki. Już 3 lata później zaczął grywać w klubach. Rozwój jego kariery w Polsce przerwał wyjazd do Wielkiej Brytanii, gdzie na chwilę stał się bardziej słuchaczem muzyki klubowej, jeżdżąc na różne imprezy, festiwale i „pochłaniając tę magię”. Kiedy 5 lat temu postanowił stworzyć coś swojego, szybko przekonał się, że to ciężki kawałek chleba i potrzeba do tego ogromu wiedzy, poza samymi chęciami. Niezliczona ilość kursów i wgryzanie się w teorię muzyki, pomogły mu otworzyć się na proces twórczy w sposób jakiego nawet sobie nie wyobrażał.

Nigdy wcześniej nie miałem z tym styczności, więc to wszystko było dla mnie czymś nowym. Napawałem się tą wiedzą i jednocześnie śledziłem, jakie arcydzieła tworzą ludzie z branży muzycznej. Poznawałem techniki miksu, masteringu i zacząłem tworzyć. 

FUNKY M ma na swoim koncie single: „Let It Go (Move It Down)” z wokalem Ryana Konline, „Ladscape” wydany na kompilacji “Come Play With Us 2”, “Could” – pierwszy mainstreamowy utwór w gatunku Slap House, “Feel Good” – z bijącym rekordy wyświetleń teledyskiem i dopiero co wydany „Unforgetable”. Artysta zaznacza jednak, że to dopiero początek.

Podziel się swoją opinią ;)