Futurystyczna “Fala” od Bartka Królika

Futurystyczna “Fala” od Bartka Królika, nowy utwór już dostępny w streamingach!

Najpierw Chłopiec z zapałkami, teraz kolejny element układanki — Fala. Utwór stanowi urzeczywistnienie synth-soulowej tęsknoty za szeroko rozumianą jednością oraz odrzucaniu. Uczy odrzucania szkodliwych red flag’ów, porzucaniu miejsc, gdzie nie jesteśmy mile widziani.

Bartek Królik, po sukcesie solowej płyty Pan od muzyki, która została nominowana do Fryderyka, oraz po uznaniu ze strony krytyków za projekt Spoken Love, kieruje naszą uwagę w nowe muzyczne rejony. Tym razem tworzy propozycje na mroczne czasy, w której poprzez krótkie wokalne mantry, rozgrzewa samotne dusze, a przy użyciu barokowego house’u i nu-disco energetyzuje parkiety. Kawałek, mimo swojej rytmicznej lekkości, porusza ważne kwestie związane z koniecznością zamykania nieodpowiednich dla nas drzwi, a także otwierania głowy na zmiany. A jak nie możesz uratować głowy, to uratuj chociaż serce. Zresztą — sami oceńcie, posłuchajcie. Utwór dostępny jest w wielu platformach streamingowych (klik).

Od wielu lat Bartek Królik jest obecny na scenie muzycznej jako uznany producent, kompozytor i basista. W swojej karierze współpracował z wieloma artystami rodzimej sceny, przyczyniając się do rozwoju polskiej muzyki soul i r’n’b. W tym roku dołączył do zespołu Męskie Granie 2023, gdzie będzie odpowiadał za nadzór muzyczny i aranżacyjny wydarzenia.

fot. materiały prasowe

Podziel się swoją opinią ;)