Gina Damalfi zapowiada intensywny muzycznie 2024 rok

Rozwija się działalność muzyczna Giny Damalfi na Teneryfie

Artystka, która dała się poznać interesującym albumem „Transformacja”, zapowiada w tym roku szereg publikacji na platformach streamingowych. Część z nich już czeka w gotowości na swój moment, wśród nich są zarówno nowe utwory, jak i covery, nagrane z zespołem w studiu i zarejestrowane live.

Na pierwszy ogień Gina wypuszcza Live session nagrane ze swoim zespołem w Las Americas i jest to wynik współpracy z młodym, kanaryjskim producentem Leonardem Marcelem.

Tak Artystka opowiada o realizacji tego projektu: Marcel zaproponował młodym zespołom taką formułę jak Tiny desk u siebie w REAL DREAMS STUDIO i ja od razu entuzjastycznie podeszłam do tematu, czując, że to świetny pomysł, żeby w czasie 10-minutowego nagrania live zaprezentować się od autentycznej strony, po prostu wejść do studia i zagrać. Na nasze TINY DESK Wybrałam trzy piosenki – dwie z mojej pierwszej płyty, angielskojęzyczne, które nagraliśmy na nowo w lżejszej bardziej indie rockowej wersji i jeden utwór premierowy – cover meksykańskiej legendarnej piosenki La llorona, do której zupełnie nową aranżację
zrobiliśmy z muzykami Markiem Gregorym Carrero i Carlosem Alberto Estevezem Aguiiar – dwoma fantastycznymi instrumentalistami, z którymi współpracuję prawie od początków życia na Teneryfie.

Można powiedzieć, że ta sesja jest jednocześnie ogłoszeniem nowego etapu w karierze Giny. Jak mówi: Jeszcze w 2023 roku rozpoczęłam nowy dla mnie, ewolucyjny można powiedzieć – etap występów solo – i będzie słychać to już na nowym albumie. Najpierw jednak chcę się skupić na publikacji muzyki, którą już nagraliśmy z Carlosem, Gregorym i Lucą. Czekam z niecierpliwością na ostateczne mixy Gusa Moliny i
regularnie będą się teraz utwory pojawiać się w serwisach streamingowych.

Dlatego i my zachęcamy do dodawania Giny do swoich playlist na ulubionych platformach. Tymczasem najnowsza live sesja Giny jest już tam dostępna. Co więcej, na jej kanale YT można sprawdzić ją również w formie video.

Podziel się swoją opinią ;)