Gitarowy rekord świata pobity

Największa na świecie gitarowa orkiestra pod dyrekcją Leszka Cichońskiego pobiła Gitarowy Rekord Świata i Rekord Guinnessa. „Hey Joe” Jimiego Hendrixa wybrzmiało na 7967 gitar, o 291 więcej niż rok temu.

1 maja na wrocławskim rynku odbyła się 21. próba ustanowienia Gitarowego Rekordu Świata i Rekordu Guinnessa. Takich tłumów i tylu języków nie było widać i słychać tutaj od dawna. 7967 gitarzystów zgromadziło się na i pod sceną, by kilka minut po godzinie 16.00 wykonać słynne „Hey Joe” Jimiego Hendrixa wspólnie z polskimi i światowymi mistrzami gitary. Na scenie grali m.in. Steve Vai, Vasti Jackson, Michael Angelo Batio, Mrozu, Kamil Bednarek, Grzegorz Skawiński. Wszyscy, zarówno ci na scenie, jak i ci pod nią, mogą mówić o wielkim sukcesie – kolejny rekord został pobity!

Gitarowy rekord świata pobity! / fot. materiały promocyjne

Pomysłodawca i współtwórca imprezy, Leszek Cichoński, miał podwójny powód do zadowolenia – oprócz ustanowienia rekordu odbyła się premiera przeboju grupy Dżem „Czerwony jak cegła” w zupełnie nowej aranżacji autorstwa jego i Jose Torresa, w wykonaniu Sebastiana Riedla. Była to premiera inna niż wszystkie, bo wykonana na żywo na kilka tysięcy gitar. Już niedługo będzie można zobaczyć teledysk z tego wydarzenia.

Podziel się swoją opinią ;)