OBYWATELE REPUBLIKI – zapraszamy do Wrocławia i Szczecina

OBYWATELE REPUBLIKI – ponadczasowe piosenki znów usłyszymy na żywo! Tym razem zapraszamy do Wrocławia i Szczecina.

Legendy polskiej sceny muzycznej Zbigniew Krzywański (z projektem Czarno-Białe Ślady) i Leszek Biolik wystąpią znów na jednej scenie i zaprezentują piosenki z repertuaru swojego dawnego Zespołu pod nazwą Republika.

15 października w Sali Ziemi, znajdującej się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w Poznaniu, odbył się premierowy koncert projektu Obywatele Republiki.

Poznański koncert potwierdza, że legendarny Repertuar ma w sobie moc, która pozwala w trudnych czasach łączyć pokolenia, a teksty autorstwa Grzegorza Ciechowskiego wciąż elektryzują i mówią o sprawach, które nic nie straciły na aktualności. 

Udowodnili  to zarówno wykonujący je Artyści (Renata PrzemykPiotr RoguckiBłażej KrólKaśka Sochacka), jak również żywo reagująca publiczność.

Ważnym punktem programu był występ projektu Czarno-Białe Ślady w składzie: Zbigniew Krzywański, Jakub Nowak i Jacek Bończyk, którzy wspólnie zaprezentowali m.inTu jestem w niebie, Przeklinam cię za to, czy Śmierć w bikini.

Po pozytywnym i entuzjastycznym przyjęciu przez widownię OBYWATELE REPUBLIKI wyruszyli w trasę.

Do projektu dołączyła Julia Pietrucha (w miejsce Kasi Sochackiej) oraz Michał Wiraszko (Muchy).

W 2023 roku podbili serca widowni występami w ICE w Krakowie oraz na Torwarze w Warszawie.

Przed nami koncert we Wrocławiu i Szczecinie.

➡️ 7.05.2023 – Narodowe Forum Muzyki, Wrocław 

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/3DpT6GrC6

➡️ 19.05.2023 – Teatr Letni, Szczecin 

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/3gm9mKjAk

OBYWATELE REPUBLIKI – to wyjątkowi wokaliści i wokalistki: Renata Przemyk, Piotr Rogucki, Błażej Król, Julia Pietrucha, Michał Wiraszko oraz inni goście specjalni, a akompaniować będą muzycy Zespołu Elements: Zbigniew Krzywański, Jacek Bończyk i Jakub Nowak występują jako trio w projekcie Czarno-Białe Ślady 

Piosenki, które usłyszycie podczas koncertu, nie są zwyczajne. Są ponadczasowymi perełkami pokazującymi kunszt twórczy Grzegorza Ciechowskiego oraz Zbigniewa Krzywańskiego, Sławomira Ciesielskiego, Leszka Biolika i Pawła Kuczyńskiego.

To niezwykłe opowieści o życiu, miłości, przemijaniu, radościach i smutkach dnia codziennego, ukazującymi również relacje wewnętrzne twórcy i walkę z samym sobą. To także wyjątkowo trafny obraz rzeczywistości, w której powstawały, a jednocześnie zadziwiająca celna diagnoza czasów współczesnych.

Podziel się swoją opinią ;)