God’s Own Medicine zapowiada płytę „AFAR”

19 lutego br. światło dzienne ujrzy nowy album God’s Own Medicine, zatytułowany „AFAR”. Zwiastunem krążka jest ogólnodostępny singiel „Hollow”.


God’s Own Medicine to jednoosobowy projekt powstały w Rzeszowie z inicjatywy Andrzeja Turaja, znanego także z Hidden By Ivy, odpowiedzialnego za śpiew, teksty, instrumenty i produkcję. W ramach God’s Own Medicine muzyk zaprezentował dotychczas wydany nakładem niemieckiej wytwórni Hypnobeat album „Retro” oraz płytę „Drachma”.


Materiał znajdujący się na „AFAR” został zmiksowany w łódzkim SOYUZ STUDIO przez Kamila Łazikowskiego. To podróż przez różnorodne style muzyczne: od mrocznego, gitarowego rocka alternatywnego, poprzez klimatyczny dark wave, shoegaze, aż po brzmienia ambient i art rock. Andrzeja Turaja wspierają zaprzyjaźnieni artyści. Pojawiają się tutaj wokalne duety, saksofon i orientalne brzmienia baglamy.


Tytuł płyty to z hebrajskiego proch i pył – wyjaśnia muzyk. – Drobny, liczny i niepoliczalny, jak piasek na brzegu morza czy gwiazdy na niebie. Piosenki z tego albumu powstały z ulotnego prochu wspomnień, przeżyć. Zebrałem je, nadałem im kształt i opisałem swoim alfabetem. Muzycznie płyta jest wielowarstwowa, eklektyczna. Choć utrzymana w konwencji dark wave, flirtuje z innymi gatunkami. Warto dać jej chwilę czasu, wejść z nią w interakcję i poczuć rezonans.


„AFAR” ma przenieść słuchacza do klimatycznego i nieco mrocznego grania przełomu lat 80. i 90., kiedy w muzyce królowały kapitalne melodie, nostalgia i wyjątkowość. Gdzie muzyka nie była dodatkiem, ale soundtrackiem do życia – informuje wydawca.Zajrzyj po więcej:

God’s Own Medicine na Facebooku


 

Podziel się swoją opinią ;)