GUZIOR i Vito Bambino łączą siły we wspólnym singlu

GUZIOR i Vito Bambino, czyli „Chabo” [czyt. czabo] we wspólnym utworze w ramach  kampanii „Tak To Robię”. Współpraca tych artystów może być dla niektórych zaskoczeniem. GUZIORA i Vito Bambino łączy niepodrabialny styl, ogromna popularność i chęć do podążania własnymi drogami, które właśnie się przecięły. 

Choć z pozoru więcej ich dzieli, niż łączy, to w pierwszym wspólnym utworze Vito i GUZIOR uzupełniają się jak dzień i noc. Mocne zderzenie artystów z różnych biegunów sceny muzycznej zaowocowało intrygującym utworem o tajemniczym tytule “Chabo” i towarzyszącej mu teledyskowej opowieści. Rozpoznawalne rapowe brzmienie Guziora połączone z wyrazistym wokalem Vito Bambino i zapadającym w pamięć tekstem dały nam  utwór, który trudno wyrzucić z głowy. Za warstwę muzyczną odpowiada Favst, producent dobrze znany ze współpracy z czołowymi rapowymi artystami w Polsce. Kawałek stworzony przez tę kreatywną trójkę to przede wszystkim pochwała niezależności i sposobów na niepoddawanie się społecznemu szufladkowaniu. Artyści od początku chcieli stworzyć numer, w którym zachęcą do działania w zgodzie ze sobą i dewizą „Tak To Robię”. “Chabo” jest dokładnie o tym.

materiały prasowe

Równie nieprzeciętny jak artyści i tematyka jest filmowy teledysk do numeru GUZIORA i Vito Bambino. To opowieść o przenikaniu się z pozoru odległych światów, wartości i historii. GUZIOR jest paralelą nocy, która dla wielu stanowi tę ulotną część doby, w której mogą być naprawdę sobą, uwolnieni od konwenansów i spod czujnego oka i ocen innych. To nieskrępowanie, brak oczekiwań i wolność, jaką daje przebywanie z ludźmi. Jasne, kontrastujące światło dnia tworzy zupełnie inną przestrzeń, którą symbolicznie wypełnia Vito Bambino.

Choć z założenia powinna być ona bezpieczna, sprzyjająca i optymistyczna to – jak pokazuje teledysk – codzienna rzeczywistość nie zawsze taka jest. O tym jak nie dać się przytłoczyć codzienności i jak robić swoje przekonują nas nie tylko bohaterowie teledysku, ale i sami artyści. Jak? W klipie zostały zaszyte QR kody, które przenoszą do ekskluzywnych materiałów, w których Vito Bambino i GUZIOR opowiadają o tym, co dla nich oznacza „Tak To Robię”. Ich osobiste słowa to swoiste bonus tracki dla wszystkich, którzy chcieliby wiedzieć, co jeszcze stoi za ich połączeniem sił.

Podziel się swoją opinią ;)