Iggy Not Pop z iGorillą rzucają rap i zakładają sektę. Posłuchaj singla “Guru”!

“Guru” to pierwszy z nagranych w zeszłym roku przez Iggy’ego Not Popa i duet Tap3s singli. Gościnnie wsparł ich iGorilla, raper znany m.in. z projektów Mama Selita, Polskie Karate czy A Fuzz Supreme.

Po wydanej w 2020 roku płycie “Powiedz Mi Coś Więcej” Iggy Not Pop razem z Arturem Kondasem i Bartoszem Owczarkiem z duetu Tap3s, wracają z nową muzyką. Serię premierowych singli otwiera “Guru”, czyli połączenie sekciarskiego rapu z bluesem i americaną. 

Poznałem kiedyś człowieka, który omotał sporą grupę, wydawało się inteligentnych i odpornych na różne bzdury osób. Długo nosiłem się z zamiarem napisania o tym kawałka, ale Guru z naszej piosenki nie jest inspirowany jedną, konkretną osobą. Jest tu spore ziarno prawdy, ale też inspiracje kilkoma filmami i spore pole do manewru dla naszej wyobraźni (śmiech). Koniec końców, udało nam się też połączyć mistycyzm ze światem rapu i showbiznesu” – opowiada o utworze Iggy Not Pop.

O ciepłe, analogowe brzmienie utworu zadbał Eprom, a gościnnie u boku tria wystąpił iGorilla.

Dwóch raperów z ksywką na ‘i’ w jednym numerze? To się nie mogło nie udać! A tak naprawdę, to wszyscy uwielbiamy Igora, tylko każdy z innego projektu (śmiech). Artur uwielbia Polskie Karate, Bartka ulubieńcem jest Mama Selita, a ja stawiam na Dzikich i A Fuzz Supreme” – mówi Not Pop.

Przy płycie “Powiedz Mi Coś Więcej” Iggy Not Pop i Tap3s współpracowali m.in. z Tymonem Tymańskim, Olafem Deriglasoffem, Webberem i śp. Pjusem. W swojej recenzji albumu, Newonce.net nazwał rapera jednym z najciekawszych graczy polskiego podziemia.

Podziel się swoją opinią ;)