“Hej, idem w las” od Zakopower

Zakopower w wakacje zachęca do ucieczki w naturę! Do sieci trafił właśnie letni singiel zespołu pt. “Hej, idem w las”. To radiowa wersja utworu, który znalazł się na wydanym w grudniu 2022 roku albumie “Widzialne | Niewidzialne”.

Na krążku „Widzialne | Niewidzialne” znalazło się 12 kompozycji, które powstały we współpracy z Mateuszem Pospieszalskim. Artyści jednak, mimo nowej odsłony, nie dają zapomnieć słuchaczom o tym, skąd pochodzą i nie tracą Góralskiego Ducha. To, czego oczywiście nie mogło zabraknąć na tej płycie, to przejmujące i poetyckie teksty napisane przez Bartłomieja Kudasika oraz Sebastiana Karpiela-Bułeckę.

„Widzialne | Niewidzialne” to metafizyczna podróż przez czasy i ludzkie losy, to opowieść o przenikaniu się przeszłości z teraźniejszością, świata materialnego z duchowym. Uniwersalne historie i wartości, które dotyczą każdego z nas – miłość, radość, wiara, przemijanie… Tak jak muzyka, którą tworzy zespół z Sebastianem Karpielem-Bułecką na czele, miesza w sobie tradycję i nowoczesność, ale w gruncie rzeczy porusza te same struny, co muzyka grana na Podhalu od stuleci. 

Po świetnie przyjętych singlach – „Widzialnie i niewidzialne”, radiowym hicie „Chwila” oraz duecie z Nosowską pt. „Wielkie oczy”, zespół prezentuje utwór “Hej, idem w las”.

Ciągnie nas do lasu! Przyroda zawsze działa kojąco. Co by się nie działo w moim życiu – mam to szczęście, że zawsze mogę uciec z gwarnego miasta w rodzinne Kościelisko – na łono natury. Zachęcam wszystkich, bo głowa zdecydowanie lepiej odpoczywa pośród drzew niż na zatłoczonej ulicy!

Sebastian Karpiel-Bułecka

Podziel się swoją opinią ;)