Honeycomb – muzyczna alternatywa debiutuje w wytwórni Kayax

Czy wy też zauważyliście wysyp duetów muzycznych, które oscylują w gatunku alternatywa, elektronika, dance? Cóż, takie czasy (przy okazji polecę Państwu utwór “Takie czasy” – Frans Mówi feat. Meek, Oh Why?, który pięknie wpisuję się w opowieść o teraźniejszych nas). Nie dziwne, bo nie potrzebujemy już 10 osobowych składów, aby wszystko zabrzmiało “w punkt” tak jak w formacji Honeycomb. 

Honeycomb to dwuosobowy projekt ze Śląska tworzący mieszankę muzyki elektronicznej z żywymi instrumentami, całość przeplatając liryczną opowieścią. Poznali się jak to zwykle bywa – przy muzyce na żywo, podczas jednego z koncertów Włødzimierza. Bardzo szybko Zuza i Włødziemierz zaszyli się w małym pokoju i w zaaranżowanym przez samych siebie domowym studiu zaczęli tworzyć lepiące i klejące jak miód brzmienia. Otworzyli serca, by podzielić się tym co zanurzone w nich bardzo głęboko. Nie gonią. Nie uciekają. Biegną, bo po prostu nie lubią stać w miejscu.

Mimo dopiero krótkiej obecności, zagrali już jako laureaci plebiscytu na Bass&Beat Festival we Wrocławiu oraz wydali singiel z wytwórnią Kayax w ramach projektu dla młodych zespołów “My name is new”.