Houston, mamy problem i nowy singiel od duetu KARAŚ/ROGUCKI

Do sieci trafił “Houston” – nowy utwór od KARAŚ/ROGUCKI z gościnnym udziałem Ofelii. Duet zapowiada trzeci, ostatni album i zamyka tym samym miłosny tryptyk muzyczny. “Atlas Iskier” ukaże się w 2024 roku, a jego kolejnym przedsmakiem, po coverze “Zaopiekuj się mną”, jest właśnie elektroniczny “Houston”.

W albumie „Atlas Iskier”, który ukaże się na początku 2024 roku, miłość już nie leczy, nie ratuje – tym razem artyści mówią o tym uczuciu jak o ucieczce przed samotnością, opowiadają o nim w kontekście desperacji czy próbą zapełnienia pustki. Muzycznie krążek kontynuuje wątki z poprzednich wydawnictw, ale jest w odbiorze zdecydowanie mroczniejszy. Tę opowieść otwiera cover kultowego utworu „Zaopiekuj się mną” zespołu Rezerwat, który już wprowadza tę narrację.

KARAŚ/ROGUCKI nie mówią wprost, że to koniec, ale nastrój pożegnania jest wyczuwalny. Wątki rozstania, podsumowania czy zamknięcia ważnej muzycznej historii przy nadchodzącym projekcie będą kluczowe.

Po pierwszej zapowiedzi albumu, czyli romantycznym coverze kultowego “Zaopiekuj się mną” zespołu Rezerwat, przyszedł czas na “Houston”. Singiel został nagrany we współpracy z wyjątkową artystką młodego pokolenia – Ofelią. Utwór obrazuje animowany klip autorstwa Zuzanny Kreft – siostry Ofelii oraz Patrycji Micek.

Zobacz klip do utworu “Houston”:

KARAŚ/ROGUCKI:
Współpraca z Ofelią zaowocowała mocno elektronicznym utworem „Houston”. Nasze głosy ładnie przytuliły się do siebie i pięknie współgrają – zarówno barwy, jak i emocje, opowiadając historię ucieczki z popsutego świata. Naszym pojazdem jest miłość, a uciekamy stąd, bo mamy problem „Houston” – ze wszystkim.

Ofelia:
Jestem fanką projektu KARAŚ/ROGUCKI – każdego członka z osobna. Zaproszenie do tego utworu było zaszczytem i przyjemnością, bo marzyłam o tym już od dawna. Uwielbiam jak nasze głosy z Piotrem cudownie się przeplatają. Nie mogę się doczekać wykonów na żywo!

fot. Luke Jascz

Nowy projekt to także nowa trasa koncertowa, obejmująca kilkanaście miast. KARAŚ/ROGUCKI już w marcu 2024 roku wystartują z wiosennymi wydarzeniami, promującymi album “Atlas Iskier”:

8.03 Dąbrowa Górnicza, Pałac Kultury Zagłębia
9.03 Opole, NCPP
10.03 Gomunice, Bogart
15.03 Białystok, Zmiana Klimatu
21.03 Toruń, Lizard King
22.03 Warszawa, Stodoła
12.04 Kraków, Studio
13.04 Katowice, Rialto
14.04 Rzeszów, Pod Palmą
19.04 Poznań, Next Fest
20.04 Gdańsk, Stary Maneż
21.04 Olsztyn, CEiIK
27.04 Józefów, MOK
28.04 Łódź, Wytwórnia
3.05 Wrocław, 3-Majówka

Bilety na koncerty:
https://tix.to/AtlasIskier

Podziel się swoją opinią ;)