Indie rock jeszcze nie umarł i ma się dobrze – “The Big Idea” – singiel, który trzeba przesłuchać

10 marca br. ukazał się pierwszy singiel krakowskiego zespołu Brighter Colours pt. „The Big Idea”. Singiel zapowiada drugą EP-kę.

“The Big Idea” to piosenka o człowieku, który zmienia swoje zachowanie i osobowość w
zależności od ludzi, którymi się otacza. Jego poczucie wartości jest niskie, dlatego stawia dobre samopoczucie innych ponad “byciem sobą”, tylko po to, żeby nie być samotnym. Po jakimś czasie jego otoczenie zaczyna go wykorzystywać, a gdy oczekiwania innych go przerastają, zaczyna uciekać w panice. By to zmienić, musi on pokochać siebie takim, jakim jest, uwierzyć we własną wartość i zadbać o siebie. Dopiero wówczas będzie mógł budować swoje życie i związki od nowa. Nie będzie już uzależniać poczucia własnej wartości od opinii innych ludzi. Wystarczy mu wiara w to, kim jest, i pewność, że to wystarczy, by zasługiwać na akceptację i miłość.

O zespole
Grupa muzyków z Krakowa, która w obecnym składzie (Jake Koch, Michał Pietraszek, Katarzyna Kobuszewska i Bartłomiej Pąprowicz) działa od początku 2022 roku. Ich brzmienie to wypadkowa osobistych doświadczeń oraz energii krakowskiej sceny alternatywnej. Inspirują się wielkimi nazwiskami definiującymi nurt indie oraz rocka alternatywnego ostatnich lat. Ich znakiem rozpoznawczym są eklektyczne dźwięki, chwytliwe i poruszające melodie przeradzające się zarówno w energetyczne numery jak i nostalgiczne ballady. Dodaj do tego charakterystyczny wokal przeplatany delikatnymi harmoniami, barwną gitarę, elektryzujący syntezator i organiczny groove płynący z basu i perkusji, a otrzymasz to czym właśnie jest Brighter Colours.

W sierpniu 2022 roku wydali, własnymi siłami, swoją pierwszą Live EP-kę “Spacement Tapes”. Zawiera ona 5 utworów, które powstawały między 2020 a 2022 rokiem. Całość została nagrana podczas jednego z koncertów wiosną 2022 roku. Zespół został nagrodzony wyróżnieniem podczas II Skała Rock Festival w 2022 roku.

Skład:
Jake Koch – gitara i wokal
Michał Pietraszek – klawisze
Katarzyna Kobuszewska – gitara basowa i wokal
Bartłomiej Pąprowicz – perkusja

https://www.facebook.com/BrighterColours
https://www.instagram.com/brightercoloursmusic
https://www.youtube.com/@brightercolours

One Comment

  1. ViboVito

    Rewelacja!

Podziel się swoją opinią ;)