Inside Seaside: nowa marka festiwalowa w Polsce

  • Agencja Live i Radio 357 zapraszają na nowy indoorowy festiwal w Polsce
  • 11 i 12 listopada w Gdańsku na 3 scenach wystąpi 30 artystów z Polski i zagranicy – ogłaszamy pierwszą dwunastkę
  • W programie pokazy filmowe, spotkania, silent disco i wydarzenia współorganizowane z Radiem 357
  • Festiwal odbędzie się w specjalnie zaadaptowanych i zaaranżowanych halach AmberExpo
  • Do sprzedaży trafiły już bilety i karnety. Patroni Radia 357 będą mogli je kupić w specjalnych cenach

To będzie dwudniowe święto muzyki z udziałem zagranicznych i polskich artystów. Dzięki zamkniętej przestrzeni pod dachem nie trzeba będzie przejmować się warunkami pogodowymi. Hala AmberExpo może pomieścić aż 15 tysięcy osób. To idealne miejsce do spędzenia czasu ze znajomymi. Tak zapowiada się pierwsza edycja Inside Seaside w Gdańsku.

Rynek festiwalowy to z jednej strony ugruntowane, duże imprezy muzyczne z tradycjami, ale też te nowsze, dla młodszej publiczności – wszystkie odbywają się w sezonie letnim. Jesienią nie ma w Polsce dużego, halowego wydarzenia ze zróżnicowanym programem muzycznym pokroju takich europejskich marek jak Iceland Airwaves, Sonar, Meltdown, Le Guess Who? czy Pitchfork Festival Paris. Tę festiwalową niszę wypełni – i zapoczątkuje – Inside Seaside.

Festiwal odbędzie się w specjalnie na tę okazję zaadaptowanych salach AmberExpo, w których w komfortowych warunkach podczas dwóch dni, na trzech scenach wystąpi czołówka polskiej i światowej sceny elektronicznej, rockowej i jazzowej. Ale to nie wszystko: uczestniczki i uczestnicy festiwalu będą mogli rozgościć się w kinie Radia 357, do którego zaprosi ich Katarzyna Borowiecka, w silent disco sety zagrają dziennikarki i dziennikarze Radia 357, a do tego spotkania i dyskusje, foodcourt i przestrzeń relaksu oraz strefy tematyczne. Inside Seaside to festiwal halowy, jakiego w Polsce jeszcze nie było – zachęcamy do spędzenia weekendu w przestrzeni buzującej od muzyki, jak i atrakcji pozamuzycznych.

Inside Seaside organizuje Agencja Live, o wieloletnim doświadczeniu w produkcji dużych eventów kulturalnych takich jak Żywiec Męskie Granie ale też T-Mobile Electronic Beats, Sea You Music Showcase, Mata Tour, SBM Festiwal, Fryderyki, Zalewski MTV Unplugged, czy Wodecki Twist.

Festiwal współtworzy ekipa Radia 357, najchętniej wybieranego radia internetowego w Polsce, finansowanego przez Słuchaczy. Zachęcamy do słuchania audycji poświęconych Inside Seaside, uczestnictwa w konkursach, a przede wszystkim spotkań z dziennikarkami i dziennikarzami, którzy w czasie festiwalu poprowadzą rozmowy z artystami, audycje muzyczne, filmowe i kulinarne, a także silent disco.

Miasto Gdańsk jest w stanie pomieścić w sobie wiele kultur, tradycji, historii i połączyć je w nową jakość. Tu, w Mieście Wolności, na styku europejskich szlaków, od lat kwitnie niezwykła scena artystyczna. To nowoczesna i otwarta metropolia, o niezwykłym potencjale, która muzykę na światowym poziomie ma w swoim DNA.

ARTYŚCI: PIERWSZE OGŁOSZENIE

Ogłaszamy pierwszą pulę artystów, którzy zagrają 11 i 12 listopada na Inside Seaside w AmberExpo.

Świeżo po wydaniu swojego czwartego albumu „Dead Club City” na Inside Seaside przyjedzie rockowy kwintet NOTHING BUT THIEVES. Drugim headlinerem, który zagra na Gdańsk Stage będzie TOM ODELL, który minimalistyczne piosenki z ostatniej płyty „Best Day Of My Life” zaprezentuje w koncertowej odsłonie. Do Gdańska zawita czołówka współczesnej sceny post-punkowej: SLEAFORD MODS, których koncerty pozbawione wszelkich ornamentów są niezwykłym muzycznym doświadczeniem, oraz SHAME. Obie grupy wystąpią z materiałem ze swoich tegorocznych wydawnictw.

W niezwykłej przestrzeni Theatre Stage wystąpi NILS FRAHM, który niekonwencjonalnie łączy muzykę klasyczną z elektroniką, a także BARTEK WĄSIK, który wykona utwory zespołu Radiohead. Inside Seaside stawia na młode twarze docenione przez publiczność, które na polskiej scenie są coraz bardziej rozpoznawalne: na festiwalu zagrają DAWID TYSZKOWSKI oraz KAŚKA SOCHACKA, laureaci plebiscytu „Sanki”.

Gitarową część programu dopełnią Brytyjczycy z BLACK HONEY, a także reaktywowany w tym roku KIM NOWAK braci Waglewskich. Powiew znad morza zapewni jeden z najsłynniejszych polskich pianistów, LESZEK MOŻDŻER. Wisienką na torcie będzie reaktywacja zespołu KURY, który wykona w całości „P.O.L.O.V.I.R.U.S.” – kultowy album nagrany ćwierć wieku temu jako muzyczny pastisz na Polskę doby lat 90. Grupa wystąpi w składzie, w którym nagrali płytę: Tymon Tymański, Piotr Pawlak, Jerzy Mazzoll, Olaf Deriglasoff, Larry Ugwu i Grzegorz Nawrocki.

INSIDE SEASIDE, AmberExpo, Gdańsk, 11-12 listopada 2023

● NOTHING BUT THIEVES ● TOM ODELL ● NILS FRAHM ● SLEAFORD MODS ● SHAME ● BLACK HONEY ● KIM NOWAK ● KAŚKA SOCHACKA ● BARTEK WĄSIK plays RADIOHEAD ● DAWID TYSZKOWSKI ● LESZEK MOŻDŻER ● KURY grają P.O.L.O.V.I.R.U.S. ●

Kolejne ogłoszenia wkrótce…

BILETY
Karnety: 449 PLN / 357 PLN (Patroni i Patronki Radia 357)
Bilety jednodniowe: 299 PLN / 249 PLN (Patroni i Patronki Radia 357)
Bilety VIP: 899 PLN (1 dzień) i 1599 PLN (dwa dni)

Jak kupić bilet w specjalnej cenie: https://radio357.pl/aktualnosci/poznaj-inside-seaside-2023-nowy-festiwal-muzyczny-w-polsce/

Facebook: facebook.com/insideseaside
Instagram: instagram.com/insideseaside
Twitter: twitter.com/insideseaside

ORGANIZATORZY
Organizatorem Inside Seaside są Live oraz Radio 357.
Miasto Gospodarz: Gdańsk.
Partnerami festiwalu są AmberExpo i Eventim.

Podziel się swoją opinią ;)