“iWojtek”- nowy projekt Wojciecha Jabłońskiego

Wojtek Jabłoński gitarzysta zespołu KULT, a także współkompozytor płyty KAZIKZaraza“, o której w tym roku było wyjątkowo głośno, wypuszcza właśnie pierwszą edycję swojego autorskiego projektu muzycznego „iWojtek”. 

Ideą tego niezwykłego projektu jest promocja młodych, zdolnych wokalistów, którzy jeszcze nie są znani szerszej publiczności oraz nie mieli możliwości na pracę w profesjonalnym studio nagraniowym pod okiem doświadczonego producenta muzycznego w roli mentora. Wojciech Jabłoński wyraża nadzieję, że ten projekt pomoże młodym artystom spełnić ich marzenia oraz pozwoli zaistnieć na rynku muzycznym.

Natomiast ideą nazwy „iWojtek” było w pierwszym zamyśle tytułowanie piosenek imionami wokalistów i Wojtka jak np. „Ewa iWojtek“. Ostatecznie jednak single otrzymały swoje osobne tytuły a hasło „iWojtek”, z przywiązania, po prostu pozostało.

Do współpracy przy projekcie Wojtek zaprosił dziesięciu wokalistów, spośród ponad trzystu otrzymanych zgłoszeń. Każda z osób nagrała swój singiel, do którego muzykę stworzył Jabłoński grając na gitarze, basie i perkusji. Współpracował także z Konradem Wantrychem przy aranżach klawiszy i kwartetu smyczkowego. Wojtka cechuje umiłowanie do żywych instrumentów, stąd w piosenkach nie ma ani jednej, komputerowo wytworzonej nuty. 

W tym projekcie istotna jest różnorodność oraz indywidualizm młodych artystów.Muzyka została dostosowana do stylu śpiewania i wrażliwości każdego z wokalistów i gatunkowo różni się od mocniejszych rockowo-punkowych brzmień, z którymi dotychczas Wojtek Jabłoński był kojarzony. Jak sam mówi, dla niego dużym testem było granie w innym stylu niż lubiany i znany mu rock.

W połowie września nie tylko usłyszymy, ale też zobaczymy pierwsze owoce tego projektu. Kolejne utwory będą publikowane w odstępach 2 -3 tygodni. Piosenki będą dostępne na nowopowstałym kanale na platformie You Tube -> http://bit.ly/Good.Vibe.Production oraz w serwisach streamingowych. W planach jest również wydanie płyty na początku przyszłego roku.

Wokaliści w kolejności alfabetycznej: Alex Magiera, Basia Kuhn, Daniel Bruhl, Domi M., Ewa Janiszewska, Julia Kordylak, Miss Aicha, Ola Duda, Radek Staryńszczak, Wiktoria Zełep.

Z niecierpliwością czekamy na efekty współpracy Wojtka z młodymi wokalistami.

Więcej o projekcie:

FB https://www.facebook.com/GoodVibeProduction

Instagram https://www.instagram.com/Good.Vibe.Production/

Podziel się swoją opinią ;)