JACKO BRANGO: Najtrudniejsze walki to często te z samym sobą. Artysta wydaje debiutancki singiel “Rozumy”

Jacko Brango to szczere piosenki, trochę wprost, trochę między wierszami, dużo bardzo różnorodnie brzmiących gitar, czasem szybko, czasem romantycznie, czasem szybko i romantycznie.

Autorski projekt Szymona Paduszyńskiego – wrocławskiego muzyka znanego m.in. z zespołu Krzysztofa Zalewskiego, grup Jamal oraz Neony, to mieszanka pasji do muzyki i emocji, które musiały wyjść poza ciało. Opowieści snute w barwach indie rocka ze względu na upodobania, choć w szufladach nie lubimy się zamykać żadnych.

„Rozumy” to pierwszy singiel Jacko Brango. Zwiastuje on serię osobistych piosenek utrzymanych w stylistyce szeroko pojętej muzyki alternatywnej opartej na gitarowych brzmieniach. Piosenka w metaforyczny i obrazowy sposób opisuje zmagania z prokrastynacją w kontekście realizacji swoich marzeń i ambicji. Tempo utworu oraz agresywny bas w refrenie idealnie oddaje nerwową scenerię nierównego pojedynku z własnymi oczekiwaniami.

„Moim najgorszym zwyczajem jest odkładanie rzeczy na potem. Najtrudniejsze walki to często te z samym sobą. Pisanie tej piosenki było swojego rodzaju autoterapią. Rozmienianie się na drobne, tysiące bodźców, które odwracają uwagę od tego czego naprawdę chcę, ślepa wiara, że innym wszystko przychodzi łatwiej – to moja codzienność i coś mi mówi, że nie tylko moja” – opowiada autor tekstu i muzyki.

We współpracy z wielokrotnie nagradzanym i bardzo kreatywnym twórcą wideo Sebastianem Juszczykiem powstał klip do „Rozumów”. Dynamiczny obrazek doskonale podkreśla absurdy pułapek umysłu, a przy okazji jego kręcenia naprawdę świetnie się wszyscy bawiliśmy.

Posłuchaj w streamingach: https://adm.ffm.to/brangorozumy

Podziel się swoją opinią ;)