Jesienna nowość od Korteza – „Mini dom”

Już prawie rok od premiery drugiego albumu Korteza „Mój dom” (03.11.2018), który tak jak debiutancki album „Bumerang” chwycił za serce miliony słuchaczy i krytyków muzycznych, pozostawiając same pozytywne recenzje. Nic dziwnego, że krążęk szybko osiągnął status platyny, sprzedając się w ponad 30 000 egzemplarzach kopii. Dziś muzyk zapowiada kolejny – już trzeci dodatek do tej płyty – epke „Mini dom”.

Finalnie na wydawnictwie „Mój dom” znalazło się 9 utworów, trzy z nich – „Dobry moment”, „We dwoje” oraz „Dobrze, że Cię mam” stały się singlami promującymi, osiągając w sumie na YouTube ponad 13 mln wyświetleń. Jak się okazało, pracując nad materiałem na zeszłoroczną płytę Kortez nagrał aż 15 piosenek, które potem zostały  systematycznie publikowane na minialbumach „Dobry moment EP” oraz „Dobrze, że Cie mam EP”.

„…Mieliśmy spory problem z wyborem utworów, które ostatecznie miały złożyć się na Mój dom. Na szczęście po zakończeniu nagrań okazało się, że kilka piosenek opowiada o podobnych sprawach i to ułatwiło nam dokonanie finalnego wyboru. Wyjątkiem może być utwór „Boję się”, którego społeczno-obyczajowy charakter trochę nie pasował do tego albumu…” (Paweł Jóźwicki – założyciel Jazzboy)

Już 21. września będzie miała miejsce premiera kolejnego minialbumu pod tytułem „Mini dom”. Znajdzie się na nim 7 utworów,  z których pięć było wcześniej opublikowanych na poprzednich EPkach oraz dwie nowości – pochodzący z filmu „Kamerdyner” utwór „Stare drzewa”„Hej Wy”, który promuje jesienną trasę koncertową (czytaj więcej).

„Mini dom”

1. „Hej wy”
2. „Mój dom”
3. „Dlaczego z tobą jestem?”
4. „Czy to już jest dno?”
5. „Stare drzewa” (pełna wersja)
6. „Boje się”
7. „Już nie pamiętam”


Wszystkie EP – ki dostępne są tylko i wyłącznie podczas koncertów Korteza lub poprzez sprzedaż wysyłkową na oficjalnej stronie internetowej sklepu wytwórni Jazzboy:

http://sklepjazzboy.pl/


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/kortezjazzboy/

www: http://www.jazzboy.pl/

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCimvmT1AvCCZ0tbQpvAHphg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.