Już jutro startuje Festiwal Przestrzeni Miejskiej! [PROGRAM]

Festiwal Przestrzeni Miejskiej to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Rzeszowie i na Podkarpaciu. Festiwal co roku odbywa się w innym, wyjątkowym miejscu, które adaptowane jest specjalnie na potrzeby Festiwalu. Do tej pory FPM odbył się m.in. w starych halach fabryki Zelmer przy ul. Langiewicza, w hali obrabiarek PKP, a także na dziedzińcu zabytkowych kamienic przy al. Piłsudskiego 8-10 w Rzeszowie. Wybierane są miejsca nietypowe i zapomniane lub przeciwnie – znane i lubiane, które na czas trwania Festiwalu wykorzystane są inaczej niż na co dzień. Ta idea ma służyć rewitalizacji i oswajaniu przestrzeni miejskiej oraz skłaniać do spojrzenia na miasto z innej niż zazwyczaj perspektywy. Tegoroczna, ósma już edycja Festiwalu odbędzie się na parkingu przy Hali Podpromie, w pobliżu rzeszowskich bulwarów.
Podczas festiwalu odbywają się plenerowe koncerty najważniejszych zespołów polskiej sceny alternatywnej. Podczas poprzednich edycji wystąpili m.in. Fisz Emade Tworzywo, Łąki Łan, Xxanaxx, Bokka, Fismoll, Skubas, Smolik, Mikromusic, Król, Baasch, Bownik i inni. W programie Festiwalu znajdują się także Food Truck Festival, warsztaty i zabawy dla dzieci oraz strefa chilloutu.
Festiwal Przestrzeni Miejskiej ze względu na swój innowacyjny charakter, skupia kilkutysięczne grono świadomych i zaangażowanych mieszkańców Rzeszowa i całego regionu. Podczas Festiwalu prezentowane są nowe, ciekawe zjawiska kulturalne i muzyczne, co sprawia, że wydarzenie przyciąga uwagę młodych ludzi. Impreza cieszy się także ogromnym zainteresowaniem mediów.

PROGRAM:

Czwartek, 6.06:

17.00 – Archiczwartek – spotkanie z architekturą (Ratusz)

Piątek, 7.06:

14.00 – 23.00 – Food Trucki

19.00 – Koncert: Pablopavo i Ludziki

20.00 – Koncert: Mikromusic

21.00 – Koncert: Smolik // Kev Fox

Przez cały dzień będzie można oglądać wystawę: Człowiek w przestrzeni

Sobota, 8.06:

12.00 – 2.00 – Food Trucki

17.00 – Warsztaty Linorytu

19.00 – Koncert: Wczasy

20.00 – Koncert: Żaneta Łabudzka

21.00 – Koncert: Marika

22.30 – 2.00 – Silent Disco

Przez cały dzień będzie można oglądać wystawę: Człowiek w przestrzeni

Dołącz do wydarzenia na fb


Do zobaczenia!