KADABRA DYSKETY KUSAJE czyli ukraińsko-polski duet powraca z kolejnym singlem

KADABRA DYSKETY KUSAJE

Samotność, bezradność, zagubienie, brak przynależności, bezdomność – pierwotnie metaforyczna, teraz już zupełnie dosłowna. Słowa do Kołysanki Depresyjnej powstały jeszcze przed zawiązaniem się naszego duetu, czyli całe lata przed dniem, w którym pierwsze bomby spadły na Starokonstantynów i dziesiątki innych ukraińskich miast.

O płycie “Kołysanka Depresyjna

Z całej naszej nadchodzącej płyty Kołysanka Depresyjna jest utworem zdecydowanie najmniej singlowym, a jednocześnie takim, który w naszym odczuciu jest najbardziej adekwatny do obecnych czasów, czasów wojny. Pomimo nowego kontekstu, piosenka ta zachowuje swój pierwotny, bardzo osobisty charakter. Początkowe uczucie bezsilności i beznadziei jest z czasem stopniowo przełamywane. Głęboki smutek i melancholia pozostają obecne do samego końca, bezradność i osamotnienie ustępuje jednak miejsca delikatnie kwitnącej wierze i nadziei.

Kołysanka Depresyjna to ostatni utwór zapowiadający nasz debiutancki album zatytułowany Slowa. Cały album ukaże się 21 kwietnia.

O duecie Kadabra Dyskety Kusaje

Tworzą go Mariya Mavko, pochodząca ze Lwowa wokalistka i flecistka, oraz Michał Szczepaniec, wrocławski multiinstrumentalista i producent, współtwórca projektu Gaijin Blues. Muzyka duetu to połączenie folkowej wrażliwości z bajkowo-oniryczna elektroniką. Kompozycje tworzone przez Michała i Mariyę łączą w sobie popową chwytliwość i prostotę z eksperymentalnymi rozwiązaniami i progresywną strukturą. Na żywo zespół tworzy płynną muzyczną narrację, pełną zmian tempa i nastrojów, obfitującą w momenty nieskrępowanej improwizacji. Swoją pierwszą EPkę zatytułowaną Simplex zespół wydał w 2019 roku nakładem Seszele Records. Był to mini album koncepcyjny, bazujący na radzieckiej książce dla dzieci zatytułowanej Byłem w komputerowym mieście, opowiadającej o przygodach chłopca Aloszy, który trafił do miasta ukrytego w trzewiach komputera. EPka spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem wśród krytyków i słuchaczy. W 2020 roku zespół został nominowany do nagrody WARTO przyznawanej przez Gazetę Wyborczą. Debiutancki album duetu ukaże się na wiosnę 2022 roku.

Podziel się swoją opinią ;)