Kasia Popowska na fali!

          „DRYFY” to już drugi album błyskotliwej, łódzkiej artystki – Kasi Popowskiej. Ogromny sukces odniósł pierwszy jej krążek, „Tlen”, wydany w 2014 roku. Wielkie oczekiwania były również stawiane przed kolejnym albumem, który zadowolił fanów artystki swoją prostotą i naturalnym brzmieniem!
Kasia Popowska jest jedną z najbardziej utalentowanych i charakterystycznych polskich artystek, prezentującą na swoich albumach (co warte podkreślenia) piosenki wyłącznie w języku polskim. Rzeszę fanów pozyskała dzięki utworowi „Przyjdzie taki dzień”, nuconym przez niemal całą Polskę. Od tamtego czasu kariera Kasi nabrała rozpędu. Wydawała kolejne single: „Tlen” i „Lecę tam”, które również okazały się hitami radiowymi, szturmującymi listy przebojów w całym kraju. Wśród wielu nominacji i nagród najważniejszy w karierze okazał się „52 Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu”, gdzie zdobyła aż 2 statuetki. Tej wiosny dała się poznać następnej grupie odbiorców w programie telewizyjnym „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, w którym brawurowo przedstawiała postaci m.in. Muńka Staszczyka, Christiny Aguilery, Beyonce czy Zenona Martyniuka. Po wielu tygodniach rywalizacji została ogłoszona zwyciężczynią i dostała w nagrodę „Złotą Twarz” oraz czek na 100 tysięcy złotych, który został przekazany na wybrany przez nią cel charytatywny.

 

 

Album „Dryfy”, wydany we współpracy z Universal Music Polska, miał swoją premierę 20 stycznia 2017 roku. Jego producentem jest Kuba Galiński, znany muzyk współpracujący wcześniej z Anią Dąbrowską czy zespołem HEY. Płytę promuje utwór tytułowy, który na przełomie lat 2016-2017 był odgrywany w stacjach radiowych niezliczoną ilość razy, a kolorowy teledysk do nagrania obejrzało w serwisie YouTube już ponad milion osób. Drugi singiel promujący krążek to „Tyle tu mam”. Piosenka od pewnego czasu gości tak w ogólnokrajowych, jak i regionalnych rozgłośniach radiowych z coraz większym powodzeniem. Dobrze radzi sobie również klip do utworu, w ciągu 2 tygodni obejrzany ok. 200 tys. razy.

 


Płyta została utrzymana w klimacie retro, lecz jest równocześnie bardzo energetyczna. Muzyka i głos artystki mają niezwykłą lekkość przekazu, sprawiając wrażenie emocjonalnej idylli, której mamy tak mało w dzisiejszym świecie, szczególnie w większych miastach. Niewiarygodna świeżość dźwięków i łatwość przekazu wspaniałych tekstów autorstwa Kasi, Karoliny Kozak i Kamila Durskiego to mieszanka, jakiej nie powinno zabraknąć w okresie oczekiwania na słoneczne i upalne lato 2017!

Tracklista:
Dryfy
Tyle tu mam
Wiatraki
Plaster
Nie boję się
Na zmianę
Szablonowy stan
Za późno
Skacz
Lont
Lustro
Nim ktoś tu zapuka (instrumental)

Więcej informacji:
http://www.kasiapopowska.com/
https://pl-pl.facebook.com/kasiapopowskamusic/

Podziel się swoją opinią ;)